Styl życia

Dziecko powinno mieć kryjówkę. "Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego"

Styl życia


Każde dziecko powinno mieć swoje miejsce do zabawy. W małych mieszkaniach, w których malec nie może liczyć na swój pokój, doskonałym rozwiązaniem będą bazy czy kryjówki zrobione z krzeseł, stołu czy biurka. Jak je przygotować? Co można zrobić, aby zabawa w takiej kryjówce była jeszcze bardziej atrakcyjna? W Dzień Dobry TVN Małgorzata Ohme i Filip Chajzer rozmawiali o tym z Martchą Lech-Maciejewską, mamą dwóch synów i blogerką.

Jak zbudować dziecku kryjówkę?

Kryjówki czy bazy budowane z koców i krzeseł nigdy nie wychodzą z mody i budują je wszystkie pokolenia dzieciaków. Czego jeszcze można użyć do ich budowy?

- Taką bazę można zrobić także z piętrowego łóżka. Wystarczy, że o górne piętro zaczepimy koc i to dolne całkowicie nam się zasłania. Zamiast koca możemy sięgnąć, np. po poszewkę na kołdrę - mówiła w Dzień Dobry TVN Martach Lech-Maciejewska.

Do takiej kryjówki warto wprowadzić trochę magii. Pomoże nam w tym specjalna żarówka, która rzuca malutkie światełka. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, z powodzeniem możemy wykorzystać zwykłą żarówką. Zasłonięta materiałem pokrytym cekinami da identyczny efekt. Ale to nie koniec! Niewielkim nakładem środków możemy samodzielnie zrobić dziecku namiot.

- Wystarczy kilka dłuższych kijków, sznurek, kawałek płótna i gotowe - dodała blogerka.

Dlaczego dziecko potrzebuje swojego azylu?

Taka kryjówka daje dzieciom przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, że mają własny kąt, czują, że mają nad czymś kontrolę i przestrzeń, w której mogą rządzić i decydować same o sobie.

Jednocześnie takie miejsce będzie szczególnie cenne dla dzieci, które są wysokowrażliwe. Jeśli do dziecka dociera zbyt dużo bodźców - w każdej chwili może się od nich odciąć i odgrodzić.

- Taką bazę możemy zbudować praktycznie ze wszystkiego. Jedyne, co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Do tego doskonale sprawdzają się one w małych mieszkaniach, gdzie dziecko nie może mieć własnego, osobnego pokoju - dodała Martach Lech-Maciejewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Magda Welc po 10 latach wraca do show-biznesu. Zwyciężczyni "Mam Talent!" nagrywa płytę

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz świętują urodziny syna. Do kogo podobny jest Vincent?

Urodziła bliźnięta, ale każde z dzieci ma innego ojca. Jak prawda wyszła na jaw?

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości