Styl życia

Zmarła kilka godzin po liftingu pośladków. Kolejna ofiara kontrowersyjnego zabiegu

Styl życia

Źródło:
tvn24.pl
Operacja

45-letnia Tanesha Walker, matka czworga dzieci i babcia jedenaściorga wnucząt, poddała się brazylijskiemu liftingowi pośladków. Krótko po wypisie zmarła. Policja wszczęła śledztwo.

Coraz więcej ofiar BBL

Jak podaje tvn24.pl, Tanesha Walker 20 kwietnia w klinice New Life Plastic Surgery miała zaplanowany zabieg BBL, czyli brazylijski lifting pośladków. W skrócie polega on na pobraniu tłuszczu z innych części ciała i wszczepieniu go w pośladki w celu nadania im pożądanego kształtu. Przeszły go m.in. Kim Kardashian, Nicki Minaj czy Cardi B. Sęk w tym, że BBL uważany jest za najbardziej niebezpieczny zabieg estetyczny.

Zobacz wideo: Przeszczep serca

Przeszczep serca

Losy dwóch par skrzyżowały się na sali operacyjnej
Losy dwóch par skrzyżowały się na sali operacyjnej Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Ta procedura ma największą śmiertelność, że wszystkich procedur ze względu na ryzyko wstrzyknięcia tłuszczu do dużych żył w pośladkach, który może dotrzeć do serca lub mózgu – wyjaśnił BBC Gerard Lambe, chirurg plastyczny i członek Baaps.

Mimo to wciąż wiele kobiet decyduje się na BBL.

Zabieg Walker rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:35 i przebiegał zgodnie z planem. O 11:05 pacjentka przebywała już na sali pooperacyjnej, a po przeszło dwóch godzinach otrzymała wypis. Tanesha Walker miała dochodzić do siebie w ośrodku Chasing Dreams. Właścicielka placówki przyjechała po pacjentkę osobiście i - z powodu jej złego samopoczucia - zawiozła do szpitala. Walker zmarła, a przedstawiciele kliniki i ośrodka udzielają sprzecznych informacji w tej sprawie.

Sprzeczne informacje dotyczące śmierci pacjentki

Tataneshia Middleton, krewna Walker, w rozmowie z telewizją NBC powiedziała, że jej ciotka zmarła w szpitalu. Natomiast zdaniem przedstawicieli kliniki śmierć miała miejsce w ośrodku. – Mam wrażenie, że coś jest nie tak z tą placówką, a zwłaszcza z lekarzem, bo jego historia stoi w sprzeczności z tym, co twierdzi pani od transportu - przekazała Amerykanka.

Zobacz wideo: Laluna Unique o operacjach plastycznych

Laluna Unique o operacjach plastycznych
Laluna Unique o operacjach plastycznych

Jak czytamy na tvn24.pl, rodzina zmarłej pacjentki żąda wyjaśnień. Policja hrabstwa Miami-Dade prowadzi w tej sprawie śledztwo, a chirurg, który operował Walker, zaproponował pokrycie kosztów pogrzebu.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shannon Fagan/Getty Images

Pozostałe wiadomości