Gorące tematy

Zbigniew Hałat nie żyje. Lekarz był polskim guru antyszczepionkowców

Gorące tematy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Onet
Świeca żałobna

O śmierci dr Zbigniewa Hałata poinformowali bliscy zmarłego na jego profilu na Twitterze. Początkowo wiele osób nie wierzyło w komunikat, pomimo że rodzina się pod nim podpisała. Lekarz uznawany był za guru antyszczepionkowców. 

Dr Zbigniew Hałat nie żyje

Z komunikatu na profilu Zbigniewa Hałata wynika, że zmarł on 17 kwietnia 2022 r. Post z kolei pojawił się 22 kwietnia, dlatego wielu zwolenników poglądów doktora było zdziwionych i niedowierzało. Lekarz został pochowany 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Poinformowała o tym Justyna Socha, uznawana za działaczkę antyszczepionkową. 

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Zbigniewa Hałata pożegnał również samorządowiec Rafał Piech, który sprzeciwia o się obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi oraz tzw. segregacji sanitarnej. Napisał na Facebooku: "Pan doktor od samego początku wspierał nasz ruch społeczny swoją mądrością, wiedzą, kontaktami i doświadczeniem". 

Śmierć polskiego guru antyszczepionkowców wyszła na jaw

Śmierć dr Zbigniewa Hałata była długo utrzymywana w tajemnicy, przez co wiele osób miało wątpliwości, czy informacja na Twitterze jest prawdziwa. Lekarz zmarł w wieku 72 lat. Był wiceministrem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym w latach 1991-1993. W czasie pandemii koronawirusa pozostawał czynnym lekarzem i krytykował noszenie maseczek oraz szczepienia. Dzięki swojej medycznej działalności był wiarygodnym źródłem w oczach antyszczepionkowców. W grudniu 2021 r. dr Hałatowi groziła utrata prawa do wykonywania zawodu, jednak ostatecznie go nie stracił. 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Onet

Źródło zdjęcia głównego: banjongseal324/Getty Images

Pozostałe wiadomości