Kobiety-kobietom. Rusza program edukacyjny, z którego dowiesz się, jak otworzyć internetowy biznes

kobiety biznes
mat.prasowe
Metamorfoza, praktyka i wsparcie. Fundacja "Kobiety e-biznesu" w odpowiedzi na trudną sytuację, w której na przestrzeni ostatniego roku znalazły się kobiety, organizuje program edukacyjno-rozwojowy. Założycielki fundacji podkreślają, że właśnie teraz jest idealny czas na przebranżowienie.

Fundacja Kobiety e-biznesu

Kobiety-kobietom. Tak w skrócie można opisać działania Fundacji "Kobiety w e-biznesie". Pomysł na założenie organizacji pojawił się już kilka lat temu. Jednak dopiero pandemia przyspieszyła jej powstanie. Paradoksalnie przez wielu określany jako czas zwolnienia, dla nich stał się czasem wytężonej pracy.

Chciałyśmy połączyć obszar kobiecości, grupę społeczną kobiet, jej rozwój z e-biznesem, z cyfryzacją, czyli z tym, co dzieje się na rynku. Pracując wiele lat w korporacjach, miałyśmy możliwość zebrać doświadczenie przy tworzeniu różnych narzędzi digitalowych i obserwować całą cyfryzację. Z drugiej strony miałyśmy okazję obserwować rozwój kobiet – z jednej rozwój, z drugiej blokady. Powstał pomysł, żeby dzielić się wiedzą i wspierać kobiety właśnie w rozwoju ich biznesu, w przedsiębiorczości, ale stricte mocno związanej z e-biznesem, czyli z online’em, cyfryzacją. To są też działania związane z przeniesieniem ich biznesu do biznesu online

- mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji.

Rozwój i edukacja, a wszystko przekazywane przez praktyków. Założycielki fundacji od lat pracują w dużych organizacjach i korporacjach. Przez ten czas stworzyły bazę kontaktów, którą teraz chcą się dzielić z innymi kobietami.

- Bardzo dużo serca wkładamy w fundację. Autentycznie zależy nam na tych kobietach. My, jako fundacja, bardzo stawiamy na merytorykę. Myślimy oczywiście o podejściu motywacyjnym, bo motywacja i to, co siedzi u nas w głowach, jest kluczowe, żeby podjąć zmianę. Natomiast myślę, że jesteśmy pierwszą fundacją działającą na taką skalę, która daje dziewczynom dostęp do różnych narzędzi i do tak szerokiej wiedzy biznesowej na profesjonalnym, eksperckim poziomie – wyjaśnia Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji.

Program "TOP Women w e-biznesie"

Ostatni rok był szczególnie trudny dla nas wszystkich. Niepewna sytuacja na rynku pracy oraz strach o zdrowie swoje i bliskich nie odstępował i niestety nie odstępuje nas na krok, a nasza rzeczywistość przeniosła się do Internetu.

- Jesteśmy w bardzo szczególnym momencie, dlatego że Covid spowodował i zamykanie firm, i też refleksję w nas wszystkich. Czy zajęcia, którymi się zajmujemy, czy zawody, które wykonujemy, rzeczywiście mają przyszłość? Okazuje się, że kobiety dochodzą do wniosku, że właśnie teraz jest moment na przebranżowienie, na zmianę swojego zawodu, na nowe otwarcie – zauważa Dorota Bachman.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację, ponad 60 proc. ankietowanych kobiet w ciągu 6 miesięcy chce otworzyć sklep internetowy, a 38 proc. potwierdziło, że potrzebuje się rozwinąć i wyedukować w cyfryzacji. W odpowiedzi na obawy i potrzeby Fundacja stworzyła program edukacyjno-rozwojowy "TOP Women w e-biznesie".

- To jest program edukacyjny, który obejmuje siedem weekendowych modułów szkoleniowych. Autorska formuła łącząca miękkie kompetencje z twardą, merytoryczną wiedzą. Zaczynamy modułem, w którym pracujemy nad wizerunkiem kobiet. Chcemy dodać im odwagi, siły, pewności siebie. Pozostałe moduły starałyśmy się przygotować tak, żeby wyposażyć kobiety w wiedzę, potrzebną do otworzenia własnego biznesu, zbudowania sklepu internetowego lub poprawy jego, funkcjonowania - tłumaczy Anna Heimberger.

Założycielki Fundacji swój program adresują do wszystkich pełnoletnich kobiet. Nieważne czy mieszkasz na wsi, czy w dużym mieście. To jest Twój czas. Prowadzone w ramach programu warsztaty odbywać będą się w piątki i soboty. Wszystkie spotkania zostaną nagrane. Nawet jeżeli nie będziesz mogła uczestniczyć na żywo, odsłuchasz warsztaty w wolnej chwili. Aspekty prawne, księgowe, uruchamianie bloga, sklepów, social media, płatności internetowe – to tylko kilka z wielu umiejętności, które zdobędą uczestniczki kursu.

- Wszystkie warsztaty są prowadzone przez ekspertów, którzy pokażą na konkretnych przykładach jak te działania realizować, aby osiągnąć założony cel biznesowy - mówi Dorota Bachman.

Warsztaty "TOP Women w e-biznesie" - jak dołączyć?

Co ważne, udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Założycielki Fundacji "Kobiety w e-biznesie" są maksymalnie nastawione na pomoc i wsparcie. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w warsztatach?

- Wystarczy wypełnić bardzo prosty formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej i napisać w paru słowach, przekonać nas, dlaczego właśnie ten kurs jest potrzebny. Uargumentować uczestnictwo. To wszystko. Wejście do programu jest bardzo proste - wyjaśnia Anna Heimberger.

Nie czekaj, zapisz się już dziś. Na stronie Fundacji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i formularz kontaktowy.

- Jest to program na tyle kompleksowy, że z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że po tym kursie, czy nawet w trakcie jego trwania dziewczyny spokojnie mogą otwierać biznes online. Ryzyko jest naprawdę nieduże, a my jesteśmy cały czas dostępne - dodaje Dorota Bachman.

Zobacz też:

Rynek pracy w Polsce. "Mamy tylko 48 proc. aktywnych zawodowo kobiet"

Kobiety związane z rolnictwem są zadowolone z życia na wsi. Za co cenią swoje miejsce zamieszkania?

Makijaż? "Tylko na specjalne okazje". Kilka słów o tym, jak o urodę dbały nasze prababcie

Autor: Anna Korytowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!