Styl życia

Jak wyczyścić grill? Wiesław Skiba zdradza najlepsze sposoby

Styl życia

Aktualizacja:

Polacy kochają grillować! Czym i w jaki sposób czyścić ruszt, by nadawał się do użycia?Sprawdzone sposoby w Dzień Dobry TVN zdradził Wiesław Skiba, złota rączka.

Dlaczego grill powinien być czyszczony?

Piękna pogoda zachęca do grillowania. Dla wielu osób to nie tylko sposób na przygotowanie pysznego posiłku, także forma relaksu, sposobność, by spędzić z rodziną czas na świeżym powietrzu. Jednak za każdym razem po użyciu rusztu, trzeba go dokładanie umyć. Jeśli tego nie zrobimy, podczas ponownego rozpalania grilla z resztek tłuszczu i mięsa, których nie usunęliśmy, zaczną się wytrącać szkodliwe dla zdrowia związki. Jak należy oczyszczać grill?

- Do czyszczenia rusztu doskonale nadaje się pasta z sody oczyszczonej, soli oraz wody. Tak przygotowaną papką trzeba posmarować ruszt, zawinąć go w folię aluminiową i zostawić na jakiś czas - powiedział w Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba, złota rączka.

Kiedy pasta rozpuści brud, który został na ruszcie, trzeba go umyć płynem do mycia naczyń i dokładanie spłukać wodą. Taka metoda czyszczenia grilla jest bardzo skuteczna, ale niestety też czasochłonna.

Jak szybko wyczyścić grill?

Dla osób, którym zależy na czasie, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie sięgniecie po specjalną szczotkę. - Po skończonym grillowaniu trzeba nią wyszorować ruszt. Następnie myjemy go płynem do mycia naczyń - wyjaśnił ekspert. W ocenie Wiesława Skiby ten sposób na czyszczenie grilla jest najlepszy i najskuteczniejszy.

Dużo łatwiejsze w utrzymaniu i w czyszczeniu są grille elektryczne. - Wystarczy, że zdejmiemy tackę porytą teflonem. Włożymy ją do zlewozmywaka i delikatnie przetrzemy gąbką do mycia naczyń - dodał gość Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Letnia i świeża kuchnia Mateusza Gesslera. Poznaj przepisy na risotto, krewetki i szparagi

Żeberka z grilla - w marynacie i glazurze

Zapiekanki wegańskie – proste i zdrowe przepisy na szybki lunch

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości