Materiał promocyjny

Gdzie lokować swój kapitał w niestabilnych czasach? "Złoto to jest bezpieczna przystań"

Gdzie lokować swój kapitał w niestabilnych czasach? "Złoto to jest bezpieczna przystań"
Wielkie wydarzenie w świecie jubilerstwa
Źródło: Dzień Dobry TVN
W Poznaniu trwa jedno z największych wydarzeń w Europie, czyli Impact'24. Podczas dwóch dni imprezy na scenie pojawi się łącznie 650 mówców, którzy przygotowali prelekcje o ekonomii i biznesie, problemach społecznych, ale również o zagrożeniach, czekających na nas w tych niestabilnych czasach. Dlaczego warto lokować swój kapitał w złoto inwestycyjne? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Michał Stawecki, dyrektor marketingu Apart w rozmowie z reporterką Agatą Zjawińską.

Impact'24 - wydarzenie, na którym warto być

Impact to niezwykle prestiżowe wydarzenie technologiczno-gospodarcze. Biorą w nim udział eksperci ds. polityki, prawa, ekonomii, ale też przedstawiciele globalnych firm czy światowych organizacji. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia jedną z mówczyń będzie m.in. Michelle Obama.

Michał Stawecki, dyrektor marketingu Apart podkreślił, że Impact'24 to przedsięwzięcie, w którym warto wziąć udział. Właśnie dlatego nie mogło tam zabraknąć firmy będącej jest liderem jubilerstwa w Polsce.

- To impreza największa w Europie, gdzie są poruszane tematy gospodarcze, społeczne. Mówi się o trendach, które nastąpią w najbliższym czasie. Są kształtowane tutaj, na Impakcie, a za chwilę zobaczymy je w realu. Tutaj mówimy o najbardziej palących sytuacjach nie tylko ekonomicznych, ale również społecznych, politycznych. Często poruszany jest temat zagrożenia, wojny, niestabilnych czasów, jak w tym wszystkim się odnajdować. My, jako Mennica Apart, jesteśmy partnerem Impactu, ponieważ złoto na te czasy niestabilne jest absolutną alternatywą do lokowania swojego kapitału, do dzielenia swojego majątku - wskazał Stawecki.

O czym dyrektor marketingu Apart opowiadał podczas swojego panelu?

- O tym, że złoto to jest ta bezpieczna przystań. Ze złotem możemy być pewni, że ten majątek utrzymamy. To nie będzie coś chwilowego, co straci na wartości w długim terminie. Chcemy wyedukować ludzi, żeby znów zaczęli myśleć, że złoto to musi być część majątku. Tak, jak mamy samochody, mieszkania, zakładamy lokaty, tak zachęcamy ludzi, żeby pomyśleli o tym, że złoto jest tym elementem, w który trzeba zainwestować - podkreślił rozmówca Agaty Zjawińskiej.

Złoto inwestycyjne - co warto o nim wiedzieć

Ile pieniędzy trzeba zainwestować? To muszą być duże kwoty, czy można jednak stopniowo zaplanować inwestycję?

- Absolutnie zachęcamy klientów, żeby poznali tematykę złota, jak inwestować, żeby świadomie to robili. My rekomendujemy systematyczne kupowanie złota. Próg wejścia do inwestycji w złoto to już jest 300-350 zł i za to mamy 1 gramową sztabkę złota. Sukcesywnie, kiedy przez lata będziemy to złoto kupować, to się okaże, że mamy już całkiem spoty majątek. Oczywiście, są większe sztabki, bo do kilograma dochodzące, czy monety uncjowe, natomiast ten próg wejścia to jest około 350 zł, ponieważ kurs się co 10 minut zmienia i aktualizuje w zależności od sytuacji na świecie - wyjaśnił Michał Stawecki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości