Sztuczna inteligencja sklonowała głos dziennikarza. "Jest tak samo fascynujący, jak przerażający"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Czy talent jest nam potrzebny, żeby pięknie śpiewać?
Czy talent jest nam potrzebny, żeby pięknie śpiewać?
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Czy da się zostać gwiazdą dzięki AI?
Czy da się zostać gwiazdą dzięki AI?
Przed nami kolejny sezon "DeFacto". Prowadzący program Jan Pirowski sprawdzi, jaki wpływ na nasze życie ma sztuczna inteligencja (AI). W jednym z odcinków dowiemy się, czy talent jest nam potrzebny, żeby śpiewać. Co jeszcze czeka na widzów?

"DeFacto" - 14. sezon

Już od 4 marca widzowie mogą oglądać 14. sezon programu "DeFacto". Składa się on z 24 odcinków i porusza tematykę sztucznej inteligencji. Pokazuje, jaki wpływ ma ona na nasze życie, jakie daje możliwości i jakie niesie zagrożenia. W studiu Dzień Dobry TVN prowadzący program Jan Pirowski oraz dziennikarz Marcin Sawicki opowiedzieli o szczegółach.

- Ten sezon jest zdecydowanie przełomowy, bo właściwie będzie w nim trochę dwóch prowadzących - będę ja i mój odpowiednik w postaci sztucznej inteligencji - tlumaczył Jan Pirowski. - Sztuczna inteligencja będzie dominować nasze życie właściwie z roku na rok coraz bardziej. Jeżeli pewne rzeczy w internecie rosną liniowo, to AI rośnie do potęgi, więc żeby oswoić ten temat, żeby ludzie się nie przestraszyli go, bo jest tak samo fascynujący, jak przerażający, no to taką decyzję podjęliśmy - dodał.

- W każdym odcinku "De Facto" eksperymentują ze sztuczną inteligencją, sprawdzają coś nowego, zadają sobie pytanie: "Czy efekt działania sztucznej inteligencji jest rzeczywiście tak dobry, tak łudzący, jakby się mogło wydawać?". Zaprosili mnie do współpracy, ja tam przychodzę, podglądam, mają bardzo ciekawe eksperymenty - dopowiedział Marcin Sawicki.

Sztuczna inteligencja może sklonować głos

W studiu Dzień Dobry TVN poruszono też możliwości, jakie daje AI w kwestii tworzenia muzyki. Zbadano to m.in. w drugim odcinku "DeFacto", który zostanie wyemitowany już dziś, 5 marca o godzinie 21:15 na TTV oraz w Playerze.

- Wzięliśmy gościa, który nie potrafi śpiewać, ale jest to jego pasja. Poprosiliśmy Adriana Kilara o stworzenie tego, co zostało nagrane, prawdziwego numeru, w którym zresztą śpiewa Elvis Presley. Z gościa, który kompletnie nie umie śpiewać, zrobiliśmy człowieka, który mógłby wystąpić w programie "Mam Talent" - przyznał Jan Pirowski.

- Dzięki sztucznej inteligencji będzie jeszcze więcej możliwości dla ludzi, którzy nie umieją śpiewać. Ja na przykład też nie umiem śpiewać, a wczoraj zrobiłem eksperyment. Znalazłem szybko w internecie stronę, w której za 9 dolarów można założyć konto. Ja je założyłem, zaśpiewałem i zadałem sobie zadanie, żeby mój głos został sklonowany i zamienił głos słynnego artysty w piosence - powiedział Marcin Sawicki.

Posłuchaj, jak sztuczna inteligencja zmieniła głos dziennikarza w naszym wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana