Hobby

Polscy rysownicy stworzyli komiks inspirowany programem Dzień Dobry TVN. Dorota Wellman: "Piękny"

Hobby

Piotr Bednarczyk, Krzysztof Wyrzykowski i Wojtek "CIHY" Cichoń to rysownicy współpracujący z kultowym magazynem "Relax", znanym i cenionym wśród wszystkich fanów komiksu. Panowie wspólnymi siłami stworzyli małe dzieło sztuki inspirowane naszym programem. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.

Polscy rysownicy stworzyli komiks inspirowany programem Dzień Dobry TVN

W naszym programie gościliśmy polskich rysowników, którzy współpracują z kultowym magazynem "Relax". Piotr Bednarczyk to polski ilustrator, storybordzista oraz autor komiksowy, który współtworzył m.in. serię komiksów "Lil i Put". Artysta ilustrował również polskie wydanie książek George'a MacDonalda "Królewna i goblin" oraz "Królewna i Curdie", a także rysował historie o zbóju Łamignacie do oficjalnej kontynuacji "Kajka i Kokosza" - "Obłęd Hegemona" oraz "Łamignat Straszliwy".

Krzysztof Wyrzykowski to absolwent wydziału grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Miłość do komiksu, która narodziła się jeszcze w szkole podstawowej, pozostała na zawsze. Artysta stworzył zina "Kontra", który ukazywał się od 1997 do 2004 roku. Jednak rozgłos przyniósł mu album "Westerplatte. Załoga śmierci". Wyrzykowski narysował także "Cenę wolności", album o zabójstwie księdza Jerzego Popiełuszki oraz współtworzył komiks "Solidarność - 25 lat: Nadzieja zwykłych ludzi".

Z kolei, Wojciech Cichoń to autor kilkunastu komiksów historycznych "Brama Czasu 1939", "Skarb Krzywoustego", "Kmieć Grzegorz", "Szkarłatne Berety w akcji". Artysta na swoim koncie ma także album, który opisuje dzieje Mińska Mazowieckiego.

Rysowników poprosiliśmy, aby stworzyli ilustracje inspirowane Dzień Dobry TVN. Na koniec programu panowie pokazali nam swoje dzieło. Na pierwszej kartce znaleźli się dźwiękowiec i operator, na drugiej - para prowadzących, Marcin i Dorota oraz widzowie, a na trzeciej pojawił się superbohater.

- Mnie przypadło zakończenie tej historii, więc jak to w komiksie pojawia się Relaksman. Wlatuje do studia i wszystko dobrze się kończy – powiedział Krzysztof Wyrzykowski.

Współpraca z kulowym magazynem "Relax"

Wszyscy trzej panowie w czasie swojej kariery współpracowali z magazynem "Relax". Jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów dla fanów komiksu po raz pierwszy ukazał w 1976 roku i wydawany był przez kolejne 5 lat. Wychowywało się na nim wiele pokoleń Polaków, a na jego łamach publikowali swoje komiksy najwięksi rysownicy, tacy jak Janusz Christa, Jerzy Wróblewski, Tadeusz Baranowski, Marek Szyszko, Bogusław Polch, Edward Lutczyn, Szymon Kobyliński czy Grzegorz Rosiński. Dwa ostatnie numery ukazały się w 1981 r. W 2020 r. magazyn został wznowiony, a jego honorowym redaktorem naczelnym jest Grzegorz Rosiński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Jej obrazy wiszą w domu Slasha. Polska malarka, którą zachwycił się świat

Makramy i inne cuda ze sznurka. "To sztuka wyplatania bez użycia narzędzi"

Sztuka wypiekania pradawnego chleba. "Z czasem dojrzewa i nadal smakuje"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości