komiksy

  komiksy

  Papcio Chmiel kultowymi komiksami wychował kilka pokoleń Polaków, także swojego syna Artura. Był z niego niezwykle dumny i nieustannie go wspierał. Stworzył nawet rysunek do jego książki "Kosmiczne wyzwania". O swojej pracy i pasji Artur B. Chmielewski, dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA, opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Batman po raz pierwszy pojawił się w komiksie "Detective Comics #27" w 1939 roku i od razu zainteresował dorastające dzieci. Z biegiem lat jego historia była rozwijana, a przygody bohatera zaciekawiły i dorosłych. Do dziś cieszy się ogromną popularnością, o czym może świadczyć komiks, który właśnie sprzedał dom aukcyjny Heritage Auctions. Za jaką cenę został kupiony?

  Tomasz Samojlik to naukowiec, pracownik Instytutu Biologii Ssaków Państwowej Akademii Nauk w Białowieży, który nocami tworzy komiksy edukacyjne dla dzieci. Powiedział nam o bohaterach swoich rysunków, pracy naukowej i rodzinie. Co go skłoniło do tworzenia komiksów? Z kim konsultuje swoje pomysły? Co wspólnego ma z kultowym komiksem Kajko i Kokosz?

  Dlaczego "Mikołajek" jest ulubioną książką synów Agaty Kościkiewicz? Czy synowie utożsamiają się z głównym bohaterem? Czy tak samo jak "Mikołajek" lubią rozrabiać? Kiedy Agata Kościkiewicz czyta Jankowi i Mikołajowi najchętniej? Dlaczego uważa, że do chłopców najbardziej trafiają komiksy?

  Cosplay to, mająca korzenie w japońskiej kulturze, gra w przebieranie za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów fantasy. Ta zabawa jest bardzo popularna wśród nastolatków z dalekiego wschodu, ale i w Polsce można znaleźć ludzi zafascynowanych tą zabawą. Poznajcie cosplayerki, które nie tylko przebierają się w fantastyczne stroje, ale również je wykonują.

  Guy Delisle, z którym spotkała się Anna Senkara, to jeden z najsłynniejszych twórców powieści rysunkowych na świecie. Słynie z tego, że jeździ do miejsc, które nie każdy ma szansę zobaczyć. Obserwuje zastaną w nich rzeczywistość, a następnie tworzy, na postawie tego co zobaczył, rysunkowe kroniki. Jak udało mu się wywieźć szkice z Korei Północnej? Czy coś go zaskoczyło, kiedy był w Izraelu? Czy utrzymuje kontakt z poznanymi podczas wypraw ludźmi?

  "Kajko i Kokosz", "Tytus, Romek i Atomek", "Kapitan Kloss", "Przygody Gapiszona", "Funky Koval" - który z obecnych 30- i 40-latków nie słyszał o tych kultowych komiksach? Zbierało je wielu. Właśnie z myślą o nich postanowiono zorganizować aukcję, która odbędzie się już za dwa dni. Juliusz Windorbski zdradził w jaki sposób zebrano rysunki, skąd wziął się pomysł zorganizowania aukcji i gdzie aukcja się odbędzie. To prawdziwa gratka dla fanów komiksów!