Hobby

Filmy 10-letniego Huberta mogą uratować życie. "Dla nas już jest prawdziwym bohaterem"

Hobby

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Paweł Kiliański
Młody filmowiec
Młody filmowiecDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNMłody filmowiec

Hubert Lang to 10-latek, który kręci filmy metodą poklatkową, polegającą na robieniu kilkuset zdjęć, a następnie łączeniu ich w jedno nagranie. Młody artysta tworzy m.in. produkcje o tematyce edukacyjnej, które mogą uratować życie. Skąd wzięła się jego pasja? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Hubert Lang - młody filmowiec

Hubert chciał kiedyś zostać strażakiem, ale teraz bardziej interesuje go tworzenie krótkich filmów. - Animacja poklatkowa wymaga dużo cierpliwości i dużo wolnego czasu - powiedział.

Przygoda Huberta z animacją zaczęła się przez przypadek. W czasie pandemii, kiedy trzeba było się izolować, a kontakt z rówieśnikami był ograniczony, młody filmowiec sięgnął po kamerę i klocki, którymi lubił się bawić - Mają różne akcesoria, ubrania i części można im zmieniać. Można się nimi przemieszczać - stwierdził Hubert.

Mama chłopca jest z niego bardzo dumna. - To jest typowy samouk. On siedzi, dłubie. Ogólnie jest dość spokojnym i takim zamkniętym w sobie chłopcem, więc lubi, kiedy jest cisza i trzeba się skupić nad czymś - przyznała Judyta Lang, mama Huberta.

Hubert Lang tworzy filmy edukacyjne

Hubert jest wielokrotnym laureatem wielu konkursów, a w swoich animacjach porusza tematy edukacyjne. Zachęcał już za ich pośrednictwem do udziału w spisie powszechnym czy zwracania uwagi na ryzyko zatrucia czadem.

- Był konkurs i wziąłem udział w kategorii film. Nagrałem o czadzie, żeby montować czujki i być ostrożnym - opowiadał 10-latek.

Nagranie docenili strażacy z PSP w Bytowie. - Zaciekawił nas ten film, ponieważ jest to bardzo ciekawa forma przekazywania wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, szczególnie dla najmłodszych. A to właśnie na najmłodszych najbardziej nam zależy - podkreślił mł. bryg. Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego PSP w Bytowie. - On dla nas już jest prawdziwym bohaterem, ponieważ dzięki jego filmikowi można uratować wiele osób - dodał strażak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości