Gospodynie wiejskie opowiedziały o przysmakach z Andrychowa. "Przepisy od mam i babć"

Autor:
Justyna
Piąsta
Na rurki z kremem tylko do Andrychowa
Na rurki z kremem tylko do Andrychowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

"Widzimy się" to nowa akcja Dzień Dobry TVN. Tym razem prowadzący nasz program Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek-Majdan odwiedzili Andrychów, urokliwą miejscowość na południu Polski. Członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich opowiedziały o lokalnych przysmakach. Dlaczego ich rurki z kremem są wyjątkowe?

"Widzimy się w Andrychowie"

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie od wielu lat propaguje tradycje swojego regionu. Zajmuje się też działalnością edukacyjną, szerząc wiedzę o lokalnych zwyczajach i tamtejszej kuchni. Pani Jadwiga opowiedziała, jaki jest sekret andrychowskich rurek z kremem.

- Te wszystkie wyroby są z jednego ciasta. Chciałam podkreślić, że można zrobić jedno ciasto i tyle różnych form z niego wyprodukować. Jeśli mowa o rurkach, to one słyną z tego, że są takie "z prądem". Dzisiaj przy tym mrozie chyba się przydadzą - powiedziała pani Jadwiga. - Z tego samego ciasta mamy paszteciki z mięsem, filecik z kurczaka w cieście z ziołami prowansalskimi, mamy też kapuśniaczki z farszem z kapusty i grzybów. Zrobiłam jeszcze kanapeczki dekoracyjne, wegetariańskie bez wędliny, wszystkie z serem białym. My, gospodynie wiejskie, kultywujemy tradycje, dlatego to wszystko są produkty, które są wytwarzane we własnych gospodarstwach. Przepisy były przekazywane od babć mam - podkreśliła seniorka.

Smaki Andrychowa

Gospodynie z Andrychowa wydały książkę kulinarną, w której zebrały tradycyjne, regionalne przepisy.

- To jest 7. wydana książka. Jest tutaj 100 przepisów gospodyń. Przepisów normalnych, bardzo prostych, ale smacznych, zapewniam - podkreśliła pani Wacława.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości