Siostra Dawida Wolińskiego po godzinach oddaje się nietypowej pasji. Brat czasami się o nią boi

Autor:
Maria
Czarniecka
Rodzeństwo Wolińskich na fali
Rodzeństwo Wolińskich na fali Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Rodzeństwo Wolińskich w swoich zainteresowaniach poszło w dwie różne strony - Karolina zajęła się rodzinnym biznesem i sportem, a Dawid projektowaniem ubrań. Ostatecznie znaleźli jednak wspólną pasję, którą jest surfing. Kobieta na deskę wskakuje nawet zimą, jednak jej brat preferuje cieplejsze temperatury.

Surfowanie po Bałtyku

Karolina Wolińska to pierwsza w Polsce mistrzyni surfingu. Deska to jej największa pasja, a przed łapaniem fal nie powstrzymuje jej nawet mróz - jeździ nad Bałtyk również w styczniu. A wszystko to "po godzinach", bo Karolina na co dzień zajmuje się prowadzeniem rodzinnego biznesu - fabryki czekolady.

Co można wyczytać z naszych genów?

Dlaczego rodzeństwo może być bardzo różne?
Dlaczego rodzeństwo może być bardzo różne?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Normalnie pracuję, choć wielu oglądającym mój Instagram wydaje się, że tylko wyjeżdżam i pływam - powiedziała Karolina. - Na Bałtyku fale nie są często, więc kiedy są, staram się to wszystko poprzesuwać tak, żeby móc pojechać, choć nie zawsze mogę - dodała.

- Ona ma deskę w biurze albo w samochodzie. Po pracy wybiega i jedzie prosto na Hel - powiedział ze śmiechem Dawid. - No tak - odpowiedziała mu Karolina.

Projektant zaczął się martwić o siostrę, kiedy ta ze szczegółami opowiedziała mu o potencjalnych niebezpieczeństwach związanych z łapaniem fal. - Jak ona jechała na surfing, to my z mamą na telefonie: "Czy ona już wraca czy nie wraca?", "no Boże znowu", "tak zimno", "ten prąd", "ja nawet nie wiem, jak pomóc w tym przypadku" - mówił Dawid.

Rodzeństwo Wolińskich - Dawid i Karolina

Dawid został projektantem mody i osobowością telewizyjną, Karolina z kolei zajęła się rodzinnym biznesem i sportem. Jak wyjaśnił Dawid - rodzeństwo od początku wybierało różne ścieżki.

- Na początku byliśmy bardzo różni. Jak to dzieciaki w rodzeństwie. (...) Jako dzieci spędzaliśmy czas razem tylko w naszym pokoju. Mieliśmy dwie grupy znajomych, które nie łączyły się jakoś specjalnie. Na pewnym etapie życia zrozumieliśmy jednak, że jesteśmy tak blisko ze sobą mimo wszystko, łączą nas rzeczy poza pasjami - powiedział Dawid Woliński.

Karolinie jednak udało się w końcu obudzić w Dawidzie chęć do surfowania - dziś rodzeństwo razem łapie fale. O ile jest ciepło, bo choć mistrzyni nie boi się niskich temperatur, projektant podkreśla, że sam preferuje cieplejsze warunki.

Chcesz posłuchać więcej o surfowaniu w rodzinie Wolińskich? Zobacz powyższe wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości