Świąteczne feng shui. W tym miejscu drzewko będzie miało wyjątkową energię

Gdzie według zasad feng shui powinna stać choinka?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Umiejscowienie choinki w feng shui ma szczególne znaczenie, ponieważ bożonarodzeniowe drzewko jest silnym aktywatorem energii. Warto więc ustawić je tam, gdzie będzie najlepszy przepływ pozytywnych fluidów. Inaczej - jak ostrzega konsultantka shui, Korina Hortyńska - możemy uruchomić całą serię niefortunnych zdarzeń.

Feng shui a choinka

W większości polskich domów choinka ustawiana jest "tam, gdzie zawsze", czyli w miejscu, które gwarantuje jej dobrą ekspozycję oraz jest w zasięgu kontaktu, do którego można podłączyć lampki. Jeśli jednak chcemy postępować zgodnie z zasadami feng shui, należy starannie przemyśleć miejsce, w którym pojawi się drzewko.

- Tam, gdzie postawimy choinkę, będzie bardzo dużo aktywności: będziemy się dzielić opłatkiem, wznosić toasty, dzieciaki będą krążyć, dotykać bombek, lampki będą cały czas zapalone - wylicza Korina Hortyńska. - To będzie wzmacniało energię, w której stoi choinka, więc jeżeli postawimy ją w miejscu, w którym energia jest pozytywna i korzystna, to będziemy to potęgować - dodaje.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN - krótka wersja
Kolęda Dzień Dobry TVN - krótka wersja
Garbus w świątecznej piosence Dzień Dobry TVN
Garbus w świątecznej piosence Dzień Dobry TVN
Choinka - świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Choinka - świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Daria Ładocha z córkami
Daria Ładocha z córkami
Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN - podkład muzyczny
Kolęda Dzień Dobry TVN - podkład muzyczny

Gdzie ustawić choinkę?

Feng shui nie wprowadza tu żadnych ograniczeń, jedyne o czym należy pamiętać, to że sztuczne drzewko to nie to samo, co żywe, patrząc z perspektywy planowania przestrzeni. Żywa choinka ma w sobie sobie energie chi i reprezentuje żywioł drzewa. Im większa roślina tym silniejszy jest element siły, którą wprowadzamy do wnętrza domu. Z kolei sztuczne drzewko powinno być dobrej jakości, tak aby wytrzymało ponad 12 lat. Wówczas będzie to zrównoważona konsumpcja. Kupowanie rzeczy dobrego gatunku podnosi poziom energii w Twoim otoczeniu.

Jaką choinkę wybrać?
Jaką choinkę wybrać?
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Biorąc pod uwagę energie roczne, mogę wytypować miejsce, które będzie dobre dla wszystkich - zdradza Korina. - Najlepszym sektorem, żeby postawić choinkę w tym roku, jest sektor południowy. Możemy ją tez postawić na wschodzie lub zachodzie - wyjaśnia.

Od tego, gdzie ustawimy choinkę, zależy dobór dekoracji. Jeżeli drzewo stoi w sektorze południowym, północnym lub północno-zachodnim, wówczas przestrzeń potrzebuje elementu metalu. Wybieramy więc ozdoby białe, złote, srebrne, bezbarwne światełka oraz wszelkiego rodzaju aniołki i kształty kuliste. Południowy zachód i zachód domaga się elementu ognia. Tu króluje czerwień, bordo, pomarańcz, róż, fiolet, fuksja. Świetnie sprawdzą się kształty trójkątne i szpiczaste. Północny zachód to miejsce, gdzie najlepiej sprawdzą się kolory elementu ziemi i metalu, czyli żółty, brązowy, ochra, beż, kolory piaskowe, jak również biel, złoto i srebro. Kształty kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Do tego dobieramy białe lub żółte lampki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości