Finanse i Praca

Truckerka, czyli kobieta za kierownicą giganta

Finanse i Praca

Truckerki to kobiety, które przemierzają tysiące kilometrów za kierownicą ogromnych pojazdów ciężarowych, stawiając czoło niespodziewanym sytuacjom. Spędzają noce na zatłoczonych parkingach, realizują skomplikowane załadunki i rozładunki, a także walczą z upływającym czasem i zatłoczonymi trasami. Widzowie w nowym programie na Discovery Channel poznają sześć bohaterek, które kochają motoryzację i codzienne wyzwania związane z transportem. Jedną z nich, Anię Rapp gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Bohaterka programu "Truckerki", Ania Rapp jest kierowcą tira od 7 lat. Za kierownicę giganta trafiła przez przypadek – poszła na kurs obsługi dużych maszyn jako osoba towarzysząca, jednak koleżanka namówiła ją, żeby przeszły go razem.

Byłyśmy my dwie i 30 facetów.

- wspomina.

Po zrobieniu kursu szybko znalazła pracę. Zajmuje się transportem szkła. Jej zestaw składa się między innymi z bardzo nietypowej, specjalistycznej naczepy przeznaczonej do tego typu transportu. Jej tir z ładunkiem waży aż 40 ton.

>>> Zobacz także:

Ania jeździ po całej Europie. W programie "Truckerki" widzowie będą jej towarzyszyć w wyprawie do Finlandii. To była jej pierwsza w życiu trasa do tego kraju.

Ania uwielbia swoją pracę, która jest również jej pasją. Jedyny minus o jakim wspomina, to rozłąka z synem, kiedy wyjeżdża z ładunkiem. Czasami w okresie wakacyjnym zabiera go jednak w trasę. Czasami zabiera ze sobą również rower. Kiedy przychodzi pora na pauzę, wsiada na niego i zwiedza okolice.

Inne bohaterki "Truckerek"

Iza Nikel - 23-latka, zajmująca się transportem dłużyc. Tego typu transport wiąże się z manewrami w bardzo trudnym terenie. Iza, aby załadować swoją naczepę, często musi przebyć kilkudziesięciominutową przeprawę przez gęsty las swoim truckiem.

Gosia Sitarska i Monika Kasiak - 43-letnie siostry bliźniaczki, które zajmują się transportem różnego rodzaju ładunków, obie jeżdżą z naczepami typu plandeki.

Anna Czarnecka - Polka mieszkająca w Kanadzie, zajmująca się transportem różnego rodzaju ładunków. Na co dzień przemierza tysiące kilometrów po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Hanna Burzyńska - jeździ z naczepą typu plandeka. Zajmuje się transportem po całej Europie.

O czym jest program "Truckerki"?

Program "Truckerki" przedstawia historie sześciu kobiet, które przemierzają tysiące kilometrów za kierownicą ciężarówki. Spędzają noce na zatłoczonych parkingach, realizują skomplikowane załadunki i rozładunki, a także walczą z upływającym czasem i zatłoczonymi trasami. Kabina ciężarówki to ich drugi dom, w którym często spędzają wiele dni, a nawet tygodni. Dla Truckerek zawód kierowcy ciężarówki to pasja w czystej postaci, którego mimo wielu wyzwań i niedogodności nie zamieniłyby na nic innego! W programie, zostaną omówione historie wszystkich bohaterek, to jak zaczęły się ich przygody z transportem i skąd pomysł na tego typu zawód. Pokażemy również jak radzą sobie z problemami związanymi z ich pracą itp.

Premiera Discovery

Wtorek 17 września

godzina 22:00

Premierowe odcinki co wtorek o 22:00

Powtórki: w każdą sobotę o 18:00

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości