Finanse i Praca

Oszczędna 24-latka żyła za 30 złotych miesięcznie. Teraz stać ją na własne mieszkanie

Finanse i Praca

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Kobieta.gazeta.pl
Oszczędzanie

24-letnia kobieta zdobyła popularność w sieci za sprawą swojej silnej woli do oszczędzania. W kilka lat uzbierała pieniądze na własne mieszkanie. Jak przyznała, miesięcznie wydaje równowartość 30 złotych. Jak jej się to udaje? Więcej szczegółów w serwisie Dzień Dobry TVN.

24-latka w 5 lat oszczędziła na własne mieszkanie

Koreanka Ji-hyeon Kwak rozpoczęła pracę już w wieku 19 lat. Jej głównym celem było mieszkanie. 24-latka zarabia miesięcznie 2 miliony wonów, czyli w przeliczeniu 7 tysięcy złotych. Wypłatę przeznacza tylko na artykuły spożywcze. Jednak, by oszczędzić tak dużą sumę pieniędzy, wymaga to od niej dużych wyrzeczeń.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Dziewczyna znalazła sprytny sposób na ograniczenie kosztów wyżywienia. Ji-hyeon Kwak aktywnie korzysta z popularnych w Korei Południowej aplikacji, dzięki której można wymieniać zebrane punkty na jedzenie. Otrzymuje się je za różne czynności. Oprócz tego pije jedynie wodę z kranu i unika jakichkolwiek wyjść do restauracji. Posiłki przygotowuje wyłącznie w domu.

Ji-hyeon Kwak żyła za 30 złotych miesięcznie

Główną motywacją Koreanki był fakt, że jej rodzina nie byłaby w stanie pomóc jej finansowo. Dziewczyna musiała liczyć sama na siebie, dlatego starała się oszczędzić, jak najwięcej się da i rozpoczęła pracę praktycznie od razu po zakończeniu nauki. Dzięki wytrwałości udało jej się uzbierać 100 milionów koreańskich wonów, czyli około 350 tysięcy złotych.

24-latka dostała się już na listę oczekujących na mieszkanie. W niecałe 5 lat Jin udało się osiągnąć jeden z jej najważniejszych celów. Nietypowe podejście do oszczędzania doceniły media społecznościowe. Historia młodej Koreanki jest inspiracją dla wielu osób, które tak jak ona chcą szybko realizować postawione sobie zadania.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości