Korea

  Korea

  Wiola Błazucka, znana jako „Pierogi z Kimchi”, odczarowuje dla nas kuchnię koreańską. Na YouTubie zaraża miłością do Korei i tamtejszego jedzenia. A w tej książce pokazuje, że tradycyjne koreańskie dania można wykonać w każdym polskim domu z łatwo dostępnych składników. W dodatku większość z nich można wykonać ze składników dostępnych w każdym supermarkecie.

  Wyspa Jeju (Czedżu) należy do Korei Południowej i jest zlokalizowana na południe od jej wybrzeża. Wyróżnia się unikatową kulturą i tradycjami, a także piękną przyrodą, przez co stanowi ogromną atrakcję dla turystów. Co warto zobaczyć podczas wizyty na Czedżu?

  Co sprawiło, że Mijin Mok postanowiła studiować polonistykę i zakochała się w Polsce?. Skąd jej fascynacja naszym krajem? Kto przekonał ją do prowadzenia bloga? Z blogerką rozmawiała Katarzyna Jaroszyńska.

  W lutym 2018 w Korei Południowej odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jak wyglądają przygotowania do tego sportowego święta i jak Koreańczycy z południa odnoszą się do działań Kim Dzong Una. Czy panuje tam atmosfera zagrożenia? W studiu Dzień Dobry TVN o Korei Południowej rozmawialiśmy z Renatą Kim oraz Marcinem Sawickim, który osobiście sprawdził jak wygląda koreańska gościnność.

  90% Koreańczyków to aktywni użytkownicy Internetu. Niemal wszyscy zaglądają do sieci codziennie. Towarzystwo online zapewniają Vlogerzy, którzy grają w gry internetowe, albo Muk-bang, czyli osoby... jedzące przed kamerami na żywo. Bohaterka Martyny, BJ Levi relacjonuje swoje życie online. Jest jedną z najpopularniejszych Muk-bang w Korei. Czy takie życie zapewnia jej pieniądze i … szczęście?

  W piątek w Dzień Dobry TVN: kraj, który nie jest dla wielkich i nieładnych ludzi - co jeszcze w owładniętej obsesją doskonałością Korei odkrył Marcin Prokop? Następnie mamy oko na oczy, czyli jak pozbyć się zmarszczek i cieni w ich okolicach, a na koniec smakowity temat - Magda Gessler dobrowolnie zdradza nam sekrety swojej kuchni. Bądźcie z nami o 8.00!

  Rzecz się miała w Korei. Pewna gospodyni domowa, zapewne zmęczona sprzątaniem, postanowiła "przyciąć komara". I jak przystało na każdą porządną Koreankę, położyła się na podłodze. Aby nie tracić czasu, zostawiła włączony odkurzacz, który miał w tym czasie ogarnąć dywany. Obudziło ją szarpanie za włosy. Z przerażeniem stwierdziła, że podstępnie zaatakował ją odkurzacz. Tę scenę odtworzył dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, którego mottem jest: "Jak nie poczujesz, to nie wiesz". Do jakich wniosków doszedł? Czy czeka nas wojna z maszynami, które powoli zaczynają się buntować? Które maszyny najczęściej okazują swoje niezadowolenie? Uwaga! Będzie bolało :)

  Rafał Maślak przebywa w Korei na wyborach Mister International. W towarzystwie innych Misterów opowiedział Agnieszce Jastrzębskiej o tym, czy ma szansę na wygraną, czy będzie konkurs w kąpielówkach i czy je kupił? Jak wygląda aktualny Mister International? Komu spodobała się Agnieszka Jastrzębska?

  Mister Polski wyjechał do Korei na wybory Mister International. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska spotkała się z nim na lotnisku, tuż przed wylotem. Co miał w walizce? Jak przygotowywał się do wyborów Mistera w Korei? Z kim trenował, by zaprezentować swoje taneczne zdolności Koreańczykom? Ile walizek zabrał ze sobą Rafał? I czy zabrał ze sobą kąpielówki? Zdziwicie się.

  Piotr Przykaza ma żonę Koreankę. Władysław Rzycki ma żonę Amerykankę. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Polaków, którzy za partnerki życiowe wybrali kobiety innej narodowości. Jak poznali swoje żony? Jak udało im się pokonać barierę językową?

  Mimo swojej wagi, z gracją, pokonują podmokłe tereny, potrafią pływać , a nawet nurkować! Z Adamem Wajrakiem wybraliśmy się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, w którym stanęliśmy oko w oko z łosiem! Dlaczego łosie pojawiają się czasem na warszawskich ulicach?

  Na targu rybnym w Seulu już między 2 a 3 nad ranem wre praca. Przekonał się o tym reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Zobaczcie największy targ owoców morza w Seulu i poznajcie największego fana Lecha Wałęsy.

  Koreańczycy są introwertyczni i nie są asertywni. Niektórym to pasuje. Jedną z takich osób jest Anna Sawińska - Polka mieszkająca w Korei Południowej. Tam też poznała swoją drugą połowę. Czy tęskni za Polską? Jak zmienia się nasz kraj? Czy jest coś w Korei do czego nie może się do dziś przyzwyczaić? Ile czasu Koreańczycy poświęcają na pracę, a ile na odpoczynek?

  Przebój Gangnam Style zyskał masowy rozgłos. Nie ma osoby, która by nie znała podrygującego Azjaty, a wraz z nim całego świata. Okazuje się, że jest to nazwa dzielnicy w Seulu. Do niej udał się reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Leszek Moniuszko mieszka w Korei Południowej od lat. Wyjechał tam na studia. Dlaczego tam został? Co najbardziej go zafascynowało w Korei? Jak sobie radzi z językiem? Dlaczego w Korei trzeba się nauczyć korzystania z toalety? W studiu Dzień Dobry TVN Leszek Moniuszko przybliżył nam kulturę Korei i mentalność ludzi ją zamieszkujących.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki odwiedził unikatową wieś sprzed stu lat - Jeonju Hanok Village. Zobaczcie tradycyjną koreańską wieś. Jak żyło się sto lat temu w tym rejonie? Czy nadal mieszkają i żyją tam ludzie?

  Shik Kim jest jednym z pierwszych Koreańczyków, którzy skończyli polonistykę na Uniwersytecie w Seulu, w Korei Południowej, największym na świecie wydziale polonistyki. Czy o wyborze studiów decydował przypadek czy miłość do języka polskiego? Jak radzi Shik Kim sobie z deklinacją, obocznościami, imiesłowami przymiotnikowymi uprzednimi? Na tę okoliczność przepytali go nasi prowadzący.

  Czym poranny program koreańskiej telewizji śniadaniowej różni się od Dzień Dobry TVN? To sprawdzał nasz reporter Marcin Sawicki

  Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN zapachniało egzotyką, od samego rana przygotowywaliśmy potrawy z dalekiej Korei!