Najpopularniejsze gwiazdy K-popu przyjadą do Warszawy. To pierwszy taki koncert w tej części Europy

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
materiały prasowe
Korea Południowa okiem Agnieszki
Korea Południowa okiem Agnieszki Dzień Dobry TVN
wideo 2/20

Są tu jacyś fani K-popu? Jeśli tak, mamy dobrą wiadomość. Już za kilkanaście dni, 23 września, na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert KPOP NATION. To pierwsze w Polsce wydarzenie na tak ogromną skalę i największe w Europie. Na scenie pojawią się m.in. MONSTA X (SHOWNU X HYUNGWON), (G)I-DLE, THE BOYZ, ZEROBASEONE, MAMAMOO+, SF9, Kep1er i CIX. Jakie atrakcje czekają na uczestników imprezy?

Koncert KPOP NATION – o co chodzi?

Takiego wydarzenia nie spodziewali się polscy fani k-popu. A jednak. Już 23 września odbędzie się pierwszy w Europie Wschodniej stadionowy koncert muzyki KPOP. Co to takiego?

KPOP NATION w dosłownym tłumaczeniu oznacza społeczność, czyli fanów KPOP-u. Gatunek ten wywodzi się z Korei i to właśnie tam robi największą furorę. Miłośników tego typu muzyki nie brakuje jednak na całym świecie. Festiwalowi przyświeca jasna idea – to wydarzenie dla KPOP-owej społeczności. To święto muzyki, tańca, nierozerwalnej więzi między artystami i ich fanami, a także wspomnień, które pozostaną na całe życie.

Największe święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl 

KPOP NATION 2023 – atrakcje

Doświadcz fenomenu, bądź częścią muzycznej rewolucji i poczuj magię KPOP-u w Warszawie – mieście, które pulsuje emocjami! Na scenie zaśpiewają zespoły:

THE BOYZ - boysband składający się z 11 członków. Zadebiutowali 6 grudnia 2017 roku z mini-albumem zatytułowanym "The First". Liderem zespołu jest Sangyeon. W lutym 2020 The Boyz wzięli udział w reality show "Road to Kingdom", gdzie zajęli pierwsze miejsce. Zapewnili tym sobie miejsce w kontynuacji programu "Kingdom: Legendary War". Ich ostatnia europejska trasa "THE BOYZ WORLD TOUR: THE B-ZONE IN EUROPE" odbyła się w 2022 roku. Na Spotify mają ponad milion miesięcznych słuchaczy.

CIX - Rozwinięcie nazwy zespołu to Complete in X. 5-osobowa grupa należąca do wytworni C9 Entertainment zadebiutowała 23 lipca 2019 z mini albumem "HELLO Chapter 1: Hello, Stranger". Liderem grypy jest niejaki BX. 15 stycznia 2023 dali swój pierwszy i jedyny na ten moment koncert w Polsce. Zagrali wówczas w warszawskim klubie Progresja w ramach trasy "CIX 2nd WORLD TOUR". 29 maja wydali nowy minialbum promowany singlem "Save me, Kill me". Nazwa fandomu to FIX (Faith In X)

MAMAMOO+ - to unit zespołu składający się z 2 członkiń zespołu MAMAMOO - Solar oraz Monbyul. Artystki kontynuują działania muzyczne i tworzą nowe koncepcje oprócz tych, jakie prowadzą z pełnym składem zespołu. 22 sierpnia MAMAMOO uruchomiło nowy kanał YouTube o nazwie "Looking for a New Member of MAMAMOO". Kanał został stworzony na potrzeby serialu komediowego o tym samym tytule. Zespół znany jako MAMAMOO + zadebiutował 30 sierpnia 2022 roku singlem zatytułowanym "Better", w którym gościnnie występuje raper Big Naughty. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych, podziwianych żeńskich grup w k-popie.

KEP1ER – to girlsband założony w 2021 tuż po wyemitowaniu survivalowego programu Girls Planet 999 emitowanego na kanale MNET. Oficjalnie zadebiutowały 3 stycznia 2022 mini albumem "First Impact" z promującym go viralowym singlem "Wa Da Da".

ZEROBASEONE (ZB1) - to dziewięcioosobowy boysband utworzony przez reality show Mnet, Boys Planet w 2023 r. Zadebiutowali 10 lipca 2023 r. mini albumem "YOUTH IN THE SHADE". Płyta już w preorderze pobiła rekord w historii k-popu. Sprzedano bowiem ponad 1,08 mln egzemplarzy debiutanckiego albumu.

SF9 - (Sensational Feeling 9) – boysband założony przez FNC Entertainment w 2016 roku. W skład zespołu wchodzą: Youngbin, Inseong, Jaeyoon, Dawon, Zuho, Rowoon, Taeyang, Hwiyoung i Chani. - grupa powstała po tym, jak wygrała reality show ur.: Dance or Band. Zadebiutowali 5 października 2016 roku, wydając singiel "Feeling Sensation". W tym samym roku odbył się także pierwszy oficjalny fanmeeting. W 2019 r. zespół odwiedził Polskę w ramach trasy koncertowej "UNLIMITED". Koncert odbył się w warszawskim klubie Progresja.

(G)I-DLE - girlsband utworzony przez wytwórnię Cube Entertainment w 2018 roku. Grupa składa się z pięciu członkiń: Miyeon, Minnie, Soyeon, Yuqi i Shuhua. 2 maja 2018 roku dziewczyny zadebiutowały minialbumem zatytułowanym "I Am" .W 2018 roku (G)I-DLE zostały nazwane "monster rookies" i zostały uznane za jedną z odnoszących największe sukcesy dziewczęcych grup z Korei Południowej. Na Spotify mają ponad 12 milionów miesięcznych słuchaczy.

Oprócz występów na uczestników czeka także festiwalowy gadżet. Na miejscu wydarzenia w cenie biletu każdy otrzyma KPOP NATION BAND, czyli specjalną, święcącą opaskę LED. Została ona zaprojektowana tak, by synchronizować się z muzyką i oprawą świetlną wydarzenia, dzięki czemu będzie niezwykłym festiwalowym lightstickem.

Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne na stronie organizatora.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: materiał prasowy

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości