Podróże

Jak tanio podróżować za granicę? "Najważniejsza jest elastyczność"

Podróże

Autor:
Daria
Pacańska
Jak tanio podróżować?
Jak tanio podróżować?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNJak tanio podróżować?

Może się wydawać, że tanie podróżowanie wymaga niespotykanych zdolności logistycznych. Tymczasem, wcale nie jest to takie trudne. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Hubert Pleskot, w sieci znany jako Podróżniczy Hubcio. Co jest ważne, kiedy chcemy oszczędzić na podróży?

Jak znaleźć tanie bilety?

Hubert Pleskot podkreśla, że aby tanio podróżować, należy zdecydowanie wcześniej zająć się poszukiwaniami biletów.

Motoryzacja

Zimowe gadżety samochodowe
Zimowe gadżety samochodoweDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Myślę, że warto ten miesiąc lub trzy rezerwować wcześniej i dzięki temu można więcej upolować. Najważniejsza jest też elastyczność, dzięki której możemy sobie dopasować daną promocję, która akurat się pojawia. Niestety większość ludzi ma już ustalone urlopy sztywne i to jest ten minus, ale jeśli mamy elastyczność, to mamy bardzo szerokie pole do popisu, bo tanich linii nie brakuje - podkreślił podróżnik.

Tanie podróżowanie wiąże się z tym, że zazwyczaj możemy zabrać jedynie bagaż podręczny. Hubert Pleskot zaznacza jednak, że jeśli plecak mieści się w określonym rozmiarze, a jest w nim trochę więcej niż wymagana ilość, to nikt nie każe nam dopłacić.

Jak szukać tanich noclegów?

Jeśli chodzi o rezerwacje noclegu, to też warto zainteresować się tym wcześniej. Istnieje wiele serwisów, które oferują różne hotele i pensjonaty, ale Hubert Pleskot poleca zainteresować się prywatnymi miejscami.

- Ja podróżując od 10 lat w hotelu mieszkałem raz czy dwa. Zazwyczaj wynajmowałem pokoje prywatne u ludzi - zaznaczył.

Wspomina, że to doskonały sposób na pozyskanie lokalnych przewodników, jest dostęp do kuchni i możemy wycisnąć więcej z podróży.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości