Jak oszczędzić, kiedy brak nam czasu na przygotowanie pełnych posiłków? Odpowiedzi na to pytanie w naszym materiale szukała Katarzyna Bosacka.
Wciąż rosnące ceny sprawiają, że oszczędzanie pieniędzy nie jest proste. Na szczęście nawet przy tak wysokiej inflacji można wydawać mniej, a także obniżyć wysokość rachunków. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z naszego materiału.
W dobie wysokiej inflacji wielu rodzinom trudno związać koniec z końcem. Dlatego tak ważne jest, by rozsądnie dysponować zarobionymi pieniędzmi i mieć na uwadze, na co je wydajemy.
Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, przez co wizyty na stacji benzynowej potrafią słono kosztować. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMy" dowiadujemy się, co zrobić, by zaoszczędzić na benzynie i nie przepłacić na tankowaniu.
W jaki sposób się jej to udało?
Prawie każdy z nas miał okazję korzystać z elektrycznej hulajnogi, wypożyczonego samochodu, czy prywatnego apartamentu. Jak idea współdzielenia pomaga w oszczędzaniu?
Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Sprawdź, dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu.
Okazuje się, że najwięcej energii w domu pobiera czajnik elektryczny. Dlaczego tak się dzieje? Czy listwa wyłączająca wszystkie sprzęty się opłaca? I co zrobić, by oszczędzić energię i pieniądze? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Dariusza Aksamita, fizyka i popularyzatora nauki.
Nie tylko seks jest kwestią tabu. Pieniądze są również niewygodną tematyką. Co zrobić, gdy dziecko jest rozrzutne i wydaje każdą złotówkę? Czy warto dawać mu kieszonkowe? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: psycholog Agatę Trzcińską, psycholog, autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke oraz Agatę Kościkiewicz, mamę dwóch synów.