jak oszczędzać

  Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, przez co wizyty na stacji benzynowej potrafią słono kosztować. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMy" dowiadujemy się, co zrobić, by zaoszczędzić na benzynie i nie przepłacić na tankowaniu.

  W jaki sposób się jej to udało?

  Prawie każdy z nas miał okazję korzystać z elektrycznej hulajnogi, wypożyczonego samochodu, czy prywatnego apartamentu. Jak idea współdzielenia pomaga w oszczędzaniu?

  Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Sprawdź, dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu.

  Okazuje się, że najwięcej energii w domu pobiera czajnik elektryczny. Dlaczego tak się dzieje? Czy listwa wyłączająca wszystkie sprzęty się opłaca? I co zrobić, by oszczędzić energię i pieniądze? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Dariusza Aksamita, fizyka i popularyzatora nauki.

  Nie tylko seks jest kwestią tabu. Pieniądze są również niewygodną tematyką. Co zrobić, gdy dziecko jest rozrzutne i wydaje każdą złotówkę? Czy warto dawać mu kieszonkowe? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: psycholog Agatę Trzcińską, psycholog, autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke oraz Agatę Kościkiewicz, mamę dwóch synów.