"Żeby jeździć ekonomicznie i ekologicznie, trzeba przewidywać".
O drodze do życia bez zbędnych bibelotów opowiedziała Damianowi Michałowskiemu i Paulinie Krupińskiej. Jak jej się to udało?
"Zimna woda, brak prądu, kranówka, tanie kosmetyki".
Budownictwo pasywne wymaga fachowej wiedzy i znajomości norm budowlanych. Jest to nowoczesny sposób budowy obiektów, które do ogrzania wykorzystują energię pasywną. Na czym polega budownictwo pasywne i z czego zbudować taki dom?
Miłośnicy zdrowej diety wysoko cenią sobie potrawy gotowane na parze. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup sprzętu umożliwiającego przygotowanie takich specjałów w domowym zaciszu.
W jaki sposób się jej to udało?
Polacy rezygnują ze zbędnych zakupów, usług i rozrywek. Powód? Najpierw pandemia, potem inflacja, a teraz wojna w Ukrainie.
Osobowość anankastyczna jest jednym z zaburzeń, które zaliczane są do schorzeń psychiatrycznych. Podstawową jej cechą jest nadmierny perfekcjonizm przejawiający się w wielu dziedzinach życia. Tej cesze towarzyszy ciągły niepokój i napięcie emocjonalne.
Boże Narodzenie bez resztek według Jagny Niedzielskiej
Robert Stockinger: "To ile zapłacimy za podróż autem, w dużej mierze zależy od nas samych". Jak jeździć, żeby spalać jak najmniej paliwa? Na co zwracać szczególną uwagę i ile możemy zaoszczędzić stosując się do zasad eko-jazdy? Zobaczcie jakich rad naszemu reporterowi udzielił Filip Kaczanowski - trener techniki jazdy.
Do tej pory we wtorki w kuchni Dzień Dobry TVN rządził Piotr Kucharski. Od nowego sezonu Dzień Dobry TVN Piotrowi pomagać będzie Aneta Łańcuchowska. Dziś kucharz i dietetyczka przygotowali potrawy nie tylko smaczne i zdrowe, ale też tanie. Zupa rybna na obierkach warzyw? Dlaczego nie! Na naszym stole pojawiły się takie pyszności jak: sałatka z makaronem, z ciecierzycą i zielonymi warzywami, soczewicowa zupa z imbirem, szpinakiem i marchewką, zupa rybna i filety z dorady na pure marchewkowym.
Okazuje się, że najwięcej energii w domu pobiera czajnik elektryczny. Dlaczego tak się dzieje? Czy listwa wyłączająca wszystkie sprzęty się opłaca? I co zrobić, by oszczędzić energię i pieniądze? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Dariusza Aksamita, fizyka i popularyzatora nauki.
Większość z nas zużywa aż 150 litrów wody dziennie. Jak podczas domowych obowiązków oszczędzać wodę? Jest na to kilka prostych rozwiązań. Swoimi sposobami podzieliła się z nami Katarzyna Dulko-Gaszyna, ekspert IKEA.