Kilka pomysłów przedstawił behawiorysta Kamil Marciniuk.
4 proste zasady dla niższych rachunków.
Izabela Siwik i Martyna Cupriak w cyklu "OszczędzaMY" Dzień Dobry TVN podzieliły się swoimi patentami na tanie budowanie.
"Wszystko było z drugiej ręki, łącznie z moją suknią".
Polacy zadłużają się na potęgę. Wśród pożyczek królują tzw. chwilówki. Tylko we wrześniu pożyczyliśmy w ten sposób 850 milionów złotych. Czy to się opłaca?
W cyklu "OszczędaMY" Dzień Dobry TVN Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna, dziennikarka i autorka książek pokazała, jak zrobić środki czystości z rozmaitych resztek. Oto łatwe i praktyczne przepisy.
Bohaterami pierwszego odcinka programu "Życie na kredycie" są Kamil i Dorota. Kiedyś nie zwracali uwagi na to, ile wydają, a teraz potrafią zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkaset złotych. Jak im się to udaje?
Jak skompletować wyprawkę szkolną dla dziecka i nie zbankrutować? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Są jednak sprawdzone sposoby na to, by kupując zeszyty, nieco zaoszczędzić.
Kasia Iwanoska w cyklu OszczędzaMY podzieliła się wskazówkami, jak nie zrujnować swojego budżetu w trakcie wakacji. Biorąc pod uwagę galopującą inflację i wygórowane ceny w kurortach, nie jest to zadanie łatwe.
Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, przez co wizyty na stacji benzynowej potrafią słono kosztować. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMy" dowiadujemy się, co zrobić, by zaoszczędzić na benzynie i nie przepłacić na tankowaniu.
Ceny rosną a kolejne rachunki mrożą krew w żyłach. Tutaj z pomocą przychodzi Kasia Iwanoska i nowy cykl Dzień Dobry TVN "OszczędzaMY". Co zrobić, by w niepewnych czasach pieniądze nie uciekały z portfela?
Stopy procentowe i inflacja rosną w zastraszającym tempie. Spora część z nas musiała mocno ograniczyć wydatki, aby podołać wszystkim zobowiązaniom. Czy w tych trudnych czasach da się jeszcze oszczędzać? W ocenie Anny Grochowskiej, autorki bloga "Po Taniości Blog" jest to możliwe. O swoim sposobach blogerka opowiadała w Dzień Dobry TVN.
W jaki sposób się jej to udało?
Prawie każdy z nas miał okazję korzystać z elektrycznej hulajnogi, wypożyczonego samochodu, czy prywatnego apartamentu. Jak idea współdzielenia pomaga w oszczędzaniu?
Ponad połowa Polaków przegrzewa swoje mieszkania, utrzymując średnią temperaturę na poziomie 22 st. C i więcej - wynika z badania przeprowadzonego dla Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Jak wpływa to na nasze samopoczucie, domowy budżet i środowisko? Jaka temperatura jest optymalna? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Sylwię Majcher, edukatorkę ekologiczną.
Badania Eurostatu pokazują, że ceny w Polsce rosną najszybciej w całej Unii Europejskiej. W związku z tym wiadomo, że w okresie wysokiej inflacji, gotówka bądź depozyty bankowe nie są najlepszym rozwiązaniem na lokowanie oszczędności. Gdzie zatem szukać rozsądnej alternatywy, by nie stracić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Iwuć, ekonomista i autor książki "Finansowa Forteca".
Polki potrafią oszczędzać i coraz chętniej prowadzą domowe budżety. Ciągle borykają się jednak z brakiem systematyczności. Jak budować fundusz awaryjny i skutecznie oszczędzać tłumaczy Magdalena, występująca w Internecie jako Stabilna Finansowo.
Jeśli kupujemy produkty spożywcze często i spontanicznie, nie tylko wydajemy więcej pieniędzy, ale również marnujemy czas. Jednak łatwo można to zmienić. O sposobach na lepsze zorganizowanie zakupów żywnościowych w Dzień Dobry TVN mówiła Dominika Nawrocka, blogerka, założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet "Kobieta i Pieniądze".
Według niektórych oszczędzanie energii elektrycznej jest niepotrzebne, być może dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z konsekwencji, jakie niesie długotrwałe nadużywanie prądu dla środowiska. Sprawdź, dlaczego oszczędzanie energii jest ważne i jak robić to skutecznie, bez większych wyrzeczeń i zmian w codziennym życiu.
Czy czeka nas rewolucja w wydatkach? Transakcje bezgotówkowe cieszą się coraz większą popularnością. O tym, jak to wpłynie na nasze portfele rozmawialiśmy z Katarzyną Iwanoską, ekonomistką i blogerką finansową.
Przed świętami wydajemy sporo pieniędzy, czasami więcej niż trzeba. Co zatem robić, by nie przesadzić z wydatkami? W Dzień Dobry TVN radziła ekonomistka Katarzyna Iwanoska.
51% Polaków deklaruje, że ma jasną wizję jeśli chodzi o ich przyszłość finansową. Czy w naszych planach znajdujemy miejsce na przysłowiową polską oszczędność? O sytuacji finansowej w Polsce porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z rzeczniczką Nationale-Nederlanden Martą Pokutycką-Mądralą i partnerem CPC Brand Consultants Grzegorzem Markowskim.
Wykształcenie odpowiedniej postawy u dzieci związanej z zarządzaniem finansami jest niezwykle trudnym zadaniem. Kiedy należy rozpocząć edukację finansową naszych pociech? Jak nauczyć je czym jest zarabianie pieniędzy? Kiedy dawanie kieszonkowego ma sens? Co powinno być wyznacznikiem jego wysokości? Gośćmi Dzień Dobry TVN były Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy oraz Daria Widawska, aktorka i mama 7-letniego syna. Czy dajecie swoim dzieciom kieszonkowe?
Około 50 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności, a co piąty z nas martwi się tym, ile ma pieniędzy - mówi ekonomista i autora bloga Marcin Iwuć. Ile pieniędzy powinniśmy miesięcznie odkładać? Jak szukać oszczędności, gdy niewiele się zarabia? Gdzie "wyciekają" nasze pieniądze? O tym w Dzień Dobry TVN nasz ekspert ekonomista Marcin Iwuć.
Wiosenne porządki należy robić nie tylko w garderobie. Warto też uporządkować swoje finanse. Jak to zrobić? Od czego zacząć oszczędzanie? Czy musi ono być bolesne? Czy oszczędzanie równa się obcinaniu wydatków? I dlaczego bardziej opłaca się płacić kartą? Z Dorotą Wellman i Marcinem Mellerem w studiu Dzień Dobry TVN porozmawiał Mr Złotówa, który prowadzi bloga o finansach osobistych.