OszczędzaMY na zabawkach dla psów. Cztery pomysły na tanie gadżety dla pupila

Oszczedzamy_rep_1
Oszczędzamy na zabawkach dla psów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wszyscy właściciele psów odczuli skutki inflacji. W górę poszła nie tylko cena jedzenia i wizyty u weterynarzy, ale także gadżety dla zwierząt. Jak samemu wykonać tanie i kreatywne zabawki? Kilka pomysłów przedstawił w Dzień Dobry TVN behawiorysta Kamil Marciniuk.

Zabawki domowej roboty - mata węchowa dla psa

Zamiast wydawać kilkaset złotych na zabawki dla pupila, wystarczy odrobina czasu i cierpliwości, by wyczarować równie dobre gadżety. Do wykonania maty węchowej, która przede wszystkim wpływa na wyciszenie psa, a dodatkowo też uaktywnia jego mózg i węch, potrzebujemy wycieraczki, najlepiej ażurowej, starego koca oraz nożyczek.

- Maty węchowe przydadzą się zwłaszcza przy psach, które bardzo szybko jedzą. Możecie je wykorzystać do tego, żeby trochę zwolnić ich jedzenie, co będzie miało też pozytywny wpływ na to, że psy nie będą chorować - tłumaczył Kamil Marciniuk, behawiorysta.

Jak wykonać zabawkę? Bierzemy kawałek materiału i przeplatamy przez wycieraczkę, zawiązując ją na supeł. Ważne jest to, żeby w jednym otworze umieścić kilka pasków, by cała struktura była zbita. Im bardziej naturalny materiał, tym lepiej. Koszt takiej maty węchowej to około 35 zł.

Zabawki domowej roboty - szarpak dla psa i wyrzutnia piłek

W domowych warunkach możemy również wykonać szarpak, który jest świetnym narzędziem do zabawy z psem. Gadżet ten zaspokaja potrzebę gonienia, gryzienia i szarpania. Tu przydadzą się trzy stare krawaty, które za niewielką kwotę kupimy w second-handzie.

Kolejna propozycja to zabawka interaktywna. Do jej wykonania będziemy potrzebować np. butelki oraz smaczków. Samodzielnie w domu zrobić możemy także wyrzutnię piłek. Wystarczy kilka piłeczek i skarpeta.

Jak wykonać psie gadżety krok po kroku? Tego dowiecie się z wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Sylwia Ciźla

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes