Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński z przedświąteczną wizytą w szpitalu. Wywołali uśmiech u małych pacjentów

Źródło: Dzień Dobry TVN
W święta “Leczymy uśmiechem"
W święta “Leczymy uśmiechem"
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Dominik i Marcin walczą w szpitalu o powrót do zdrowia. Przed świętami Bożego Narodzenia małych pacjentów odwiedzili prowadzący Dzień Dobry TVN: Ewa Drzyzga i Krzysztof Skórzyński oraz wolontariuszki Fundacji "Dr Clown".

11-latek przeszedł skomplikowaną operację kolana

Dramat 11-latka Dominika i jego rodziny rozpoczął się w nocy 1,5 roku temu. - Przebudziłam się, a on zaciśnięty i łapał oddech. Ostatnie swoje oddechy tak naprawdę. Za chwilę nie ruszał się, nie reagował. Zaczęłam go reanimować, to wrócił na dwa wdechy i z powrotem stracił przytomność. Leciutko zaczęły mu już usta sinieć. Dopiero, jak dostał defibrylator, to wrócił oddechowo, ale bez przytomności - wspominała Dorota Woźnikowska, mama chłopca.

- Dominik niestety doznał nagłego zatrzymania akcji serca. Ma uwarunkowaną genetycznie wadę serca, która polega na tym, że są napadowe zaburzenia rytmu. Mózg przestał otrzymywać tlen wraz z krwią. Doszło do niedotlenienia i niestety połowiczego porażenia. Największym problemem, z którym się teraz zmaga, jest duży przykurcz zgięciowy kolana - tłumaczył dr Krzysztof Małecki, kierownik kliniki, ICZMP w Łodzi.

Chłopiec kilka dni temu przeszedł skompilowaną operację kolana. Przed nim długa i intensywna rehabilitacja, aby stanąć na nogi.

12-latek choruje na mózgowe porażenie dziecięce

Na tym samym oddziale - co Dominik - przebywa 12-letni Marcin, fan piłki nożnej i drużyny Jagiellonii Białystok. Chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce. W tym roku przeszedł już trzy operacje bioder.

- Nigdy nie pojeździ rowerem, na deskorolce. To, co daje mi siłę jako mamie Marcina, to jego uśmiech, że chce walczyć o siebie. Ciężko pracuje, kosztuje to łzy i pot. Wiele nocy nieprzespanych, bo go boli. Cały czas walczymy o jego zdrowie, rehabilitujemy go non stop. To jest praca 24 godziny na dobę z dzieckiem. Wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne i tu jesteśmy pod stałą opieką - mówiła Agnieszka Stepaniuk, mama Marcina.

W święta "Leczymy uśmiechem"

Krzysztof Skórzyński i Ewa Drzyzga przed Bożego Narodzeniem zostali pomocnikami św. Mikołaja. Wraz z wolontariuszkami Fundacji "Dr Clown" odwiedzili Dominika i Marcina, a także innych, małych pacjentów szpitala, by wręczyć podarunki i wywołać uśmiech u dzieci. Zobacz to niezwykłe spotkanie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości