Styl życia

Młodzi skoczkowie będą następcami Stocha czy Żyły? "Kilku chłopaków jest naprawdę wybitnych"

Styl życia

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Robert Stockinger
Zawody młodzików w skokach narciarskich

W Zakopanem trwają zawody "Szukamy Następców Mistrza", w których startują młodzi i utalentowani skoczkowie narciarscy. Nasz reporter Robert Stockinger pojechał tam, by sprawdzić, czy w nowym pokoleniu sportowców są następcy Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Dawida Kubackiego.

Młodzi skoczkowie narciarscy

Polacy uwielbiają oglądać skoki narciarskie, a nasi skoczkowie są jednymi z najlepszych na świecie. Trener młodzieży, Kazimierz Długopolski, zapewnia, że możemy być spokojni o przyszłość tej dyscypliny, ponieważ młodzi adepci zapowiadają się obiecująco.

- Te talenty przerodzą się w skoczków. Może nie wszyscy, ale jest paru chłopaków dość wybitnych, w których wierzymy. Mamy nadzieję, że w wieku seniorskim czy późnojuniorskim będą blisko światowej czołówki lub w samej czołówce - powiedział Kazimierz Długopolski.

Trener nie ma wątpliwości, że ma pod swoimi skrzydłami przyszłych królów skoczni. Jednak to, czy osiągną sukces, zależy tylko od nich.

- Kilku chłopaków jest naprawdę wybitnych, ale czy w przyszłość, za 3-4 lata będą wybitnymi skoczkami, to trudno powiedzieć. Bardzo ważne jest, żeby cały czas utrzymywać lekką wagę. W skokach, niestety, tak to jest - przyznał szkoleniowiec.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy? 

Skoki narciarskie na antenie TVN

 Historia Turnieju Czterech Skoczni
Historia Turnieju Czterech Skoczni Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Znani skoczkowie w dzieciństwie

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki zdobyli wiele medali na mistrzostwach świata w skokach narciarskich. Czy jako nastolatkowie pokazywali już, że mają dar?

- Po Kamilu Stochu to było widać od początku. To tzw. "złote dziecko". On potwierdził to, co reprezentował w dzieciństwie. Ale z niektórymi tak nie było. Czy Piotrek Żyła, czy Dawid Kubacki - byli dobrzy, ale nie byli wybitni, a później się odrodzili. Może też być przykład Andrzeja Stękały, który jako dziecko był bardzo przeciętny, a ostatnio robił dobre wyniki - stwierdził trener.

Kazimierz Długopolski zapewnił, że za kilka lat młodzi skoczkowie będą ubiegać się o Puchar Świata.

- Zdecydowanie wierzę, że tak będzie - podkreślił.

Skoki narciarskie można oglądać na antenie TVN, Eurosportu 1 oraz w Player.pl. Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości