skoki

  skoki

  Już w najbliższą sobotę, 20 listopada, na antenie stacji TVN, będzie można obejrzeć pierwszy z serii konkursów w skokach narciarskich. Na tym jednak nie koniec. Fani sportów zimowych wszystkie najważniejsze wydarzenia tego sezonu będą mogli zobaczyć na kanałach należących do Grupy Discovery. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla was przygotowaliśmy!

  Pandemia dała się we znaki, a osoby po przebytej chorobie narzekają na problemy z wydolnością organizmu. Jak poprawić kondycję i przygotować się do powrotu na salę treningową? Ćwiczenia na butach z amortyzatorami znacznie poprawiają funkcjonowanie i wydolność naszego ciała, a do tego są bezpieczne dla stawów. O szczegółach opowiedziała nam Ada Krzemińska, instruktorka fitness, która przekonała do podskoków nasze prowadzące.

  Cliff Diving to dyscyplina podczas której zawodnicy skaczą do wody z 27 metrów. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Krzysztof „Kris” Kolanus, który jest jednym z dwóch Polaków uprawiających te dyscyplinę i jedynym Polakiem, który triumfował w zawodach Światowej Serii Red Bull Cliff Diving! Jak wygląda jego trening i czy zdarzają mu się nieudane skoki?

  Jak rysuje się przyszłość polskich skoków narciarskich. Czy mamy kolejne pokolenia zawodników, które zapewnią nam olimpijskie medale? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z młodym, zdolnym skoczkiem narciarskim, siostrzeńcem Adama Małysza, Tomaszem Pilchem. A w studiu naszymi gośćmi byli Jarosław Konior, trener i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach i Andrzej Cienciała, instruktor narciarski oraz ojciec Tymka - 9-letniego skoczka.

  Bronisław Stoch: "Wspaniały wynik. Czwarte miejsce do kolekcji się przyda". Było blisko. We wczorajszym konkursie skoków, Polacy uplasowali się tuż za podium. To był ciężki dzień dla kibiców ale przede wszystkim dla zawodników. Wiatr robił wszystko, żeby utrudnić zawody i niestety dla nas ... zwiał nam medale sprzed nosa. Z ojcem Kamila Stocha o emocjach jakie przeżywali podczas konkursu rozmawiała Kinga Burzyńska. Trzymamy kciuki za naszych skoczków w kolejnych konkursach!

  Dlaczego Kamil Stoch nie może stać dłużej niż 15 minut i... czy może tańczyć? :) Jak udało się przekonać Kamila, by dopuścił ekipę filmową na tyle blisko, żeby powstał dokument opowiadający o jego karierze? Kto podjął tę decyzję? Jaki jest przepis na sukces w skokach narciarskich? W Dzień Dobry TVN gościliśmy dr. Marka Fostiaka, specjalistę od przygotowania motorycznego z Zakładu Lekkiej Atletyki AWF w Gdańsku i Wiceprezesa Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Piotra Kempę, producenta wykonawczego serii „Kamil Stoch. Moja historia”.

  9-letni skoczek Tymek Cienciała ma w swojej kolekcji już około 50 pucharów. W swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. Jak godzi sport ze szkołą? Czy jego pasja wpływa na życie całej rodziny? Co i ile je mały mistrz? I kto jest jego sportowym idolem? Tymek odwiedził Dzień Dobry TVN z rodzicami: Andrzejem i Anitą.

  Charakterystyczny układ nart, jaki obserwujemy podczas lotu skoczka, polegający na ich rozstawieniu w kształcie litery V został rozpropagowany przez szwedzkiego skoczka, Jana Bokloeva, pod koniec lat 80-tych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że już kilkanaście lat wcześniej stylem V skakał Polak, nasz dzisiejszy gość, Mirosław Graf ze Szklarskiej Poręby.

  Grupa Fly Definition to Reprezentacja Polski w grupowych akrobacjach spadochronowych. Przygotowują się właśnie do Mistrzostw Świata. Agnieszka Rylik sprawdziła jak wyglądają ich treningi. W studiu Dzień Dobry TVN Dariusza Filipowskiego, Artura Karwowskiego i Piotra Beredę spytaliśmy ile skoków mają na koncie i czy odczuwają strach?

  Jest młoda ambitna i wie, co chce robić w życiu. Kinga - jedna z niewielu dziewczyn w Polsce, które uprawiają skoki narciarskie! Kiedy zaczęła skakać i jak podobał jej się pierwszy skok?

  Reporter dzień Dobry TVN Filip Chajzer udał się na poszukiwania sukcesora Adama Małysza. Czy znalazł kogoś, kto może godnie zastąpić mistrza?

  Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z żoną najsłynniejszego polskiego skoczka Izą Małysz. Jak zmieniło się ich życie, kiedy Adam zakończył karierę na stoku, a zaczął na drodze?