Akcja #TVNpomagajmysobie dotarła do podopiecznych hospicjum. "Dla niektórych to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia"

#TVNPOMAGAJMYSOBIE
#TVNpomagajmysobie trwa. Do tej pory wydaliśmy 65 tys. posiłków. Dzięki zaangażowaniu widzów i partnerów reklamowych TVN tym razem udało nam się pomóc podopiecznym Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

Akcja #TVNpomagajmysobie

W związku z trwającym lockdownem kontynuujemy akcję #TVNpomagajmysobie , która wspiera osoby najbardziej dotknięte skutkami pandemii. Z jednej strony obdarowujemy najuboższych ciepłym posiłkiem, a z drugiej pomagamy restauratorom, którzy znaleźli się w potrzasku.

Pomagamy podopiecznym Fundacji Hospicyjnej

Tym razem gorące obiady powędrowały do podopiecznych Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku. Nasza reporterka Agata Zjawińska pojechała do hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, by dowiedzieć się, jak przebiega akcja.

- Codziennie dostarczamy posiłki dla około 50 podopiecznych hospicjum, to jest około 30 adresów na terenie Gdańska - zadeklarował pan Michał, który rozwozi posiłki.

Anna Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej wyjawiła, że dla osób zdrowych to są drobne gesty, natomiast dla podopiecznych, którzy są uwięzieni w domach ze względu na pandemię i chorobę, to wielkie wsparcie.

- Opieka hospicyjna to nie tylko opieka medyczna, ale również wsparcie socjalne i materialne. Bardzo się ucieszyliśmy po informacji, że akcja bożonarodzeniowa została przedłużona i teraz również możemy dostarczać naszym podopiecznym ciepły, smaczny posiłek - zadeklarowała.

Z kolei Barbara Szynaka, koordynatorka wolontariatu opiekuńczego dodała, że dla niektórych podopiecznych to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia.

- Są wzruszeni, że ktoś o nich pamięta. Często jest tak, że są cały dzień na kanapkach. Nie mają siły albo możliwości, by ugotować sobie obiad - oznajmiła.

Dostawy posiłków będą realizowane przez 13 dni - od 18 do 30 stycznia 2021 roku. Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Agata Zjawińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości