Razem z Ukrainą

Aktorka polskiego pochodzenia pomaga dzieciom z Ukrainy. "Wszystkich serce boli"

Razem z Ukrainą

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Katarzyna Abramowicz, Mateusz Hładki
Yvonne Strahovski wspiera Ukrainę
Yvonne Strahovski wspiera UkrainęDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Yvonne Strahovski zagrała w wielu znanych na całym świecie filmach i serialach. Z pochodzenia jest Polką, ale urodziła się w Australii. W obliczu wojny, która obecnie się toczy, postanowiła pomóc ukraińskim dzieciom. O akcji charytatywnej opowiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim w Dzień Dobry TVN.

Yvonne Strahovski pomaga uchodźcom

Yvonne Strahovski to międzynarodowa gwiazda, która zachwyciła widzów rolą Sereny Joy Waterford w głośnym serialu "Opowieść podręcznej". Grała również m.in. w serialu "Dexter" czy filmie "Predator". Rodzice aktorki są Polakami, którzy w latach 80. wyemigrowali do Australii. Yvonne urodziła się w Sydney w 1982 roku. Obecnie gwiazda mieszka w Los Angeles, ale sercem związana jest z Polską, gdzie mieszka część jej rodziny.

W czasie wojny w Ukrainie Yvonne i jej kuzynka Paulina postanowiły połączyć siły, by pomóc ukraińskich dzieciom. Paulina w swoim sklepie w Warszawie zorganizowała zbiórkę zabawek, a Yvonne pomogła w rozpromowaniu akcji.

- Reakcja była bardzo pozytywna. Ludzie bardzo się cieszą, że mogą dawać pieniądze prosto do Ukraińców, którzy przekroczyli właśnie polską granicę. Od razu, jak zaczęła się wojna, zdzwoniłam się z rodziną i wiedziałam, że Paulina zorganizowała zbiórkę zabawek. Stwierdziliśmy, że dobrze byłoby założyć zbiórkę pieniędzy. Moja kuzynka stara się, żeby dzieciaki dostały zabawki dopasowane do wieku. Oprócz tego zbierają zabawki używane, które są w dobrym stanie - powiedziała Yvonne.

- Początkowo nasi klienci przynosili nam zabawki, natomiast kiedy Iwonka wrzuciła informację na temat naszej akcji, to oczywiście mieliśmy dużo większy odzew - dodała Paulina, koordynatorka akcji pomocowej.

Yvonne Strahovski o wojnie w Ukrainie

Wiele amerykańskich gwiazd wykorzystuje media społecznościowe, żeby informować o sytuacji w Ukrainie czy w Polsce. Dzięki temu ich obserwatorzy z całego świata, mogą więcej dowiedzieć się o tym, co dzieje się we wschodniej Europie.

- W moim towarzystwie na pewno wszyscy wiedzą o wojnie w Ukrainie. Ja akurat jestem teraz w Kanadzie w Toronto, bo nagrywamy piąty sezon "Opowieści podręcznej". Z aktorami i z całą ekipą codziennie rozmawiamy na ten temat - przyznała aktorka.

Strahovski jest wzruszona, że tylu Polaków wyciągnęło pomocną dłoń do uchodźców z Ukrainy. - Łzy napływają mi do oczu, kiedy widzę, że wszyscy się starają. Nie znają ich, a biorą do swoich domów i działają. Myślę, że cały świat się przejmuje. To jest tak strasznie niesprawiedliwe. Wszystkich serce boli, że to się dzieje, a w każdej wojnie dzieci cierpią najbardziej - podkreśliła Yvonne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Katarzyna Abramowicz, Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości