Razem z Ukrainą

Ślub przez Internet jest możliwy. "Ludzie czasami nie mogą czekać"

Razem z Ukrainą

Autor:
Nastazja
Bloch
Panna młoda zawiera związek małżeński na odległość

Inwazja Rosji na Ukrainę twa już 54 dzień. W związku z tym ukraińskie władze uprościły procedurę zawarcia związku małżeńskiego. W czasie stanu wojennego ślub można zorganizować na odległość, czyli przez Internet. Jak przebiega ceremonia online?

Śluby online w Ukrainie

Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy upraszcza procedurę zawarcia związku małżeńskiego. Ze względu na dramatyczną sytuację w kraju pary będą mogły wziąć ślub przez Zoom.

- Sytuacja jest taka, że ludzie czasami nie mogą czekać. Wszyscy żyjemy w warunkach, w których nie wiemy, co będzie jutro, a nawet dzisiaj wieczorem. Dlatego złożyć wniosek i oficjalnie zawrzeć związek małżeński można teraz w ciągu jednego dnia - ogłosiła minister sprawiedliwości Ukrainy Waleria Kołomijec.

Jak przebiega ślub w trybie online? Ślub cywilny można wziąć w dowolnym urzędzie stanu cywilnego, gdzie nie toczą się działania zbrojne. W niektórych przypadkach ślubu mogą udzielić policjanci lub wojskowi. Od początku wojny na Ukrainie ślub wzięło już blisko 22 tys. par.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Ukraina. Śluby na froncie 

W Ukrainie wielu obywateli ruszyło do walki o kraj. Na froncie coraz częściej dochodzi do ślubów. W marcu związek małżeński zawarli m.in. Lesia Iwaszenki i Valerii Fylymonow. Para ślubowała sobie miłość i wierność w mundurach, a w ceremonii towarzyszyli im kapelan wojskowy i wiwatujący żołnierze. 

- Żyjemy chwilą. Wiele osób tak mówi, ale niewiele tak robi. To nam daje nadzieję - powiedziała panna młoda po zakończeniu niecodziennej ceremonii. 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Lumina Images/GettyImages

Pozostałe wiadomości