"Straż graniczna będzie mogła identyfikować dokumenty szybciej"
Na czym mają polegać?
Wszystko jednak pod pewnymi warunkami. Jakimi?
"Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu".
To istotny krok w budowaniu bezpieczniejszego świata online.
Będą zmiany w oznakowaniu miodu. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczy produktów, który składają się z mieszanki pochodzącej z więcej niż jednego państwa. Jak szacuje Polska Izba Miodu, obejmą ponad 3/4 produktów dostępnych w sklepach. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?
W jaki sposób czworonogi mogą uniknąć śmierci?
Jak złożyć wniosek? Ile potrwa wydanie decyzji?
"Maleństwa będą miały namiastkę domu". Co się zmieni?
Plastikowe zakrętki przez wiele osób były kolekcjonowane na szczytny cel.
Holandia zmieniła przepisy.
"Chodzi o to, aby naprawa była priorytetowa".
Jak zmieniły się przepisy?
17 września 2022 roku w życie weszły istotne zmiany w kodeksie ruchu drogowego. Nowy taryfikator mandatów sprawi, że łatwiej będzie można otrzymać punkty karne, a w efekcie stracić prawo jazdy. Co jeszcze się zmieniło?
Pijanych kierowców czekają poważne konsekwencje. Sejm przyjął bowiem reformę prawa karnego wprowadzającą m.in. konfiskatę samochodów osób prowadzących pod wpływem alkoholu. Jakie jeszcze przepisy mają być zaostrzone?
Procedura zawarcia małżeństwa została uproszczona w czasie stanu wojennego.
Osoby poniżej 18 roku życia w Chinach mogą grać w sieci do 3 godzin tygodniowo. W ten sposób tamtejszy rząd chce walczyć z uzależnieniem dzieci i młodzieży. Jak nowe chińskie przepisy mogą wpłynąć na Polskę? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedział dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.
W kuchni Dzień Dobry Wakacje Andrzej Polan przygotowuje wyjątkowe letnie dania, w których głównym składnikiem jest ser. Zobacz jego przepisy na wakacyjną sałatkę z brzoskwiń, nektaryn i moreli z chrupiącymi chipsami z sera, filet z kurczaka zapiekany z serem, sałatka z avocado, arbuzem i pomidorami oraz młode warzywa z pieca z sosem serowym.
Rząd postanowił uregulować status prawny hulajnóg i innych urządzeń transportu osobistego. 25 lutego na posiedzeniu Sejm pomysł ten został poparty. Choć nowe przepisy nie zostały jeszcze oficjalnie wprowadzone, warto wiedzieć, co wkrótce może się zmienić. Temat ten przybliżył nam Przemysław Ligęzowski, radca prawny
Rejestracja auta to formalność, o której musi pamiętać każdy właściciel pojazdu sprowadzonego z krajów Unii Europejskiej. Obecnie ma na jej dokonanie 180 dni. Jednak 1 stycznia 2021 roku nastąpi ważna zmiana w przepisach, a za ich złamanie może grozić mandat w wysokości 1000 zł. Sprawdź, co się zmieni po Nowym Roku.
We wtorek, 27 października br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z jej zapisami rozszerzony został krąg osób uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Zaliczono do niego m.in. osoby przebywające w rodzinie zastępczej oraz takie, które prowadzą rodzinny dom dziecka.
Cała Polska od soboty stała się strefą czerwoną. Restauracje, kawiarnie i bary - przez najbliższe dwa tygodnie - wydają dania tylko na wynos. Od poniedziałku w szkołach podstawowych od 4 klasy nauka odbywa się zdalnie. Jakie jeszcze obostrzenia nas obowiązują?
Wiele osób w związku z pandemią koronawirusa od marca wykonuje swoje zawodowe obowiązki z domu. Dlatego rząd zamierza uporządkować przepisy w tej sprawie. Związki zawodowe i pracodawcy mają przedstawić swoje propozycje dotyczące uregulowań w ciągu dwóch tygodni. Rząd chce, by nowe przepisy zaczęły obowiązywać w I kwartale 2021 r. Na czym będą polegać zmiany?
To już dwa lata, jak w Unii Europejskiej funkcjonuje RODO. Co było powodem wprowadzenia rozporządzenia o ochranie danych osobowych oraz jakie pełni funkcje? Czy znamy swoje prawa?
Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje od dziś. W myśl ustawy od marca w 2018 roku sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Parlamentarzyści do ustawy wprowadzili aż 32 wyjątki. Powodują one sporo niejasności. Czy da się ominąć przepisy zakazujące handlu w niedzielę? I jakie będą konsekwencje ekonomiczne przez wolne niedziele? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ekonomistkę Katarzynę Iwanoską i Alfreda Bujarę, Przewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.
Z gośćmi Dzień Dobry TVN: ekspertem Ministerstwa Zdrowia ds. niepłodności prof. Waldemarem Kuczyńskim oraz prezeską stowarzyszenia "Nasz bocian" Anną Krawczak porozmawialiśmy na temat kontrowersji, jakie budzi nowa ustawa o zapłodnieniu in vitro. Czy to prawda, że w Urzędzie Stanu Cywilnego trzeba będzie zgłosić, że nasze dziecko urodziło się dzięki metodzie in vitro? Dlaczego niebiologiczny ojciec będzie zobowiązany składać oświadczenie woli? Czy faktycznie nowelizacja ta stygmatyzuje? Jakie wątpliwości budzi? Zobaczcie, jakie przepisy wejdą w życie niebawem!
Wrzesień powoli dobiega końca, a temat nowych zasad żywieniowych w Polskich szkołach jest nadal gorący. Przepisy budzące kontrowersje są dość rygorystyczne i trudne w realizacji. Czy taka restrykcja nauczy dzieci zdrowego odżywiania? Dlaczego dzieci niechętnie kupują zdrowe produkty w szkolnych sklepikach? Z jakich powodów trudno jest zapełnić półki sklepiku towarem atrakcyjnym dla uczniów? Czy tylko dzieciaki potrzebują edukacji na temat zdrowego odżywiania? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Agatę Kościkiewicz - mamę dwóch synów w wieku szkolnym, dietetyczkę Monikę Stromkie-Złomaniec oraz dyrektorkę warszawskiej szkoły podstawowej Danutę Kozakiewicz.