Niezwykły gest pana Witolda
Witold Wójcik mieszka niedaleko Grójca, jest sadownikiem i przedsiębiorcą. Gdy w Ukrainie wybuchła wojna, przyjął pod swój dach osiemdziesięcioro uchodźców. Miał do dyspozycji pusty dom dla pracowników sezonowych, a teraz mieszkają tam matki z dziećmi. Nie zastanawiał się, jak sobie poradzą. Chciał pomóc. Teraz co prawda nie ma gdzie przyjąć swoich sezonowych pracowników, ale będzie się starał wybudować dla nich domki. Duży budynek jest zamieszkały przez matki z dziećmi.
- Ja jestem na tzw. "przednówku". Większość tych prac moich w związku z plantacją truskawek i w ogóle wypożyczeniem - bo nie ukrywam, że moja firma też pracuje w sortowniach i gdzie potrzeba, na umowę zlecenie - dopiero się zacznie. (...) Można powiedzieć, że ja od rana do wieczora pomagam przyjętym osobom. (...) Pracy mnóstwo, ale naprawdę radość, którą oni mi okazują, jest dużo większa. Bardzo warto - mówił Witold Wójcik w Dzień Dobry TVN.
Witold Wójcik pomaga uchodźcom
Witold Wójcik uchodźców utrzymuje sam, ale jego pieniądze się kończą. Z tego powodu chce nagrać singiel i wypuścić go na płycie do sprzedaży, a cały dochód chciałby przeznaczyć na codzienne życie i zakupy spożywcze dla wszystkich przebywających u niego podopiecznych. Niestety sadownik nie otrzymał żadnej pomocy od państwa, a dzienne zakupy spożywcze to aż 1000zł.
- Złożyłem wnioski w marcu, do tej pory nie otrzymaliśmy ani złotówki. Część ludzi nam pomaga. Są to jednorazowe jakieś wpłaty. Nie ukrywam, że jest ciężko w tej chwili, bo to nie jest 5-10 osób - zdradził Witold Wójcik w naszym programie.
Występ pana Witolda i jego najmłodszych podopiecznych:
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Martyna Wojciechowska: "To mężczyźni wywołują wojny, a kobiety i dzieci są ich ofiarami"
- Courteney Cox o kultowej roli w serialu "Przyjaciele". Jakie cechy łączą ją z Monicą Geller?
- Jak się ubrać na Wielkanoc? Zainspiruj się wiosennymi trendami
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Sabina Zięba
Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News