Razem z Ukrainą

Julia Tymoszenko pomaga małym pacjentom opuścić dziecięcy szpital w Kijowie. "Tylko razem wygramy"

Razem z Ukrainą

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Julia Tymoszenko pomaga małym pacjentom w Kijowie
Julia Tymoszenko pomaga małym pacjentom w KijowieArchiwum prywatne
wideo 2/18

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko zaangażowała się w pomoc małym pacjentom ze Szpitala Dziecięcego Ohmatdyt w Kijowie. Na krótkim filmiku nadesłanym do naszej redakcji widzimy, jak podtrzymuje dziewczynkę, która próbuje wsiąść do autokaru. Dzieci zostaną przewiezione do Lwowa, a następnie do Polski.

Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie to największa placówka medyczna na terenie Ukrainy dla małych pacjentów. Zwykle przebywa w nim ok. 600 dzieci, w tym walczących z nowotworem.  Od inwazji rosyjskiej to się zmieniło. Jak przekazał miejscowy chirurg Wołodymyr Zhownir agencji Reuters, wiele podopiecznych nie dotarło na planowane zabiegi i leczenie. Ze względu na zagrożenie część chorych została przewieziona do szpitali w zachodniej Ukrainie. Dziś rano (2 marca) rozpoczęła się kolejna akcja ewakuacyjna.

Julia Tymoszenko pomaga pacjentom w Kijowie

Na miejsce przybyła Julia Tymoszenko. Była premier Ukrainy czynnie zaangażowała się w pomoc. Na filmikach nadesłanych do naszej redakcji widzimy, jak wkłada torbę do luku autokaru, podtrzymuje małą pacjentkę, która ma problemy z wejściem do pojazdu. Rozmawia i uspokaja.

Jak poinformowała Julia Tymoszenko na swoim profilu na Instagramie, kolejne 30 dzieci opuściło placówkę. - Najpierw pojadą do Lwowa, a potem na dalsze leczenie do Polski. Tylko razem wygramy! – napisała była premier Ukrainy.

Julia Tymoszenko odwiedziła szpitalną piwnicę

To już kolejna wizyta Julii Tymoszenko w Ohmatyd. Ostatnio polityczka odwiedziła piwnicę w placówce medycznej. To właśnie w podziemiach leczone są dzieci, które są zbyt chore i słabe, by opuścić szpital. Leżą na prowizorycznych łóżkach, kocach, fotelach. Z podłączonymi kroplówkami. Z dala od okien. A nad nimi czuwają matki i lekarze. Wśród nich jest 9-latek z nowotworem krwi, który wymaga stałego leczenia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Brendan Hoffman / Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości