Polska

Pogoda ze Szklarskiej Poręby. Co Dorota Gardias robiła na dnie studni?

Polska

Aktualizacja:

O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiadała ze Szklarskiej Poręby. Nasza prezenterka zatrzymała się w hotelu Czarny Kamień, który intryguje pod wieloma względami. Przekonajcie się dlaczego.

Tajemnicza studnia w lobby hotelu

Dorota Gardias, by opowiedzieć o najnowszej pogodzie przyjechała do Szklarskiej Poręby już dzień wcześniej. Zatrzymała się w hotelu Czarny Kamień Resort & SPA. W resorcie, w lobby znajduje się tajemnicza studnia, która ma aż 18 metrów głębokości. Hotel nie pozwala zwiedzać studni swoim gościom, ale dla Dzień Dobry TVN zrobił wyjątek. Dorota w asyście specjalistów zjechała aż na samo dno.

Co tam zobaczyła?

Na ścianach studni znajdują się szczątki ametystów.

Studnia robi ogromne wrażenie. Na samym dnie studni miałam możliwość obmyć twarz i posmakować wody ze studni

- przyznała nasza prezenterka.

Skąd w centrum hotelu studnia?

Jesteśmy w miejscu, które powstało w miejscu niegdyś istniejącej huty szkła. Produkowało ona między innymi szkło krwistoczerwone w technice rubin złota oraz mlecznobiałe, które nawiązywało do tak pożądanej dawniej w Europie – porcelany. Rozwój turystyczny w XIX wieku w Europie wówczas następował i tutaj pensjonat. I to oni prawdopodobnie korzystali z tej krystalicznie czystej wody. Zgodnie z legendą piersi byli tu Walończycy, którzy poszukiwali kruszców, między innymi: złota, srebra, ametystów, ale też kamienia, który miałby dać wieczną młodość i wieczne życie

- zdradził nam przewodnik turystyczny Gracjan Kieliański.

Jaka czeka nas pogoda?

Dorota Gardias zdradziła, że w najbliższym czasie czeka nas bardzo kapryśna pogoda, ponieważ jesteśmy w strefie frontu atmosferycznego, który wędruje z zachodniej części Polski na wschód. To w tych regionach możemy spodziewać się opadów deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Temperatury będą wysokie jak na tę porę roku. Najniższe wartości zobaczymy na Wschodzie kraju 2-3 st. Celsjusza, w centrum 5-6 st. Najwyższe wartości zobaczymy w zachodniej części Polski.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości