Abby i Erin to bliźniaczki syjamskie, które dzięki odwadze lekarzy i rodziców otrzymały szansę na normalne życie. Siostry urodziły się bowiem połączone głowami, a operacja rozdzielenia była dla specjalistów niemałym wyzwaniem. Zabieg w Children's Hospital w Filadelfii zakończył się sukcesem, a dziś siostry mają 5 lat.
Dzieci orchidee są wysoko wrażliwe, delikatne i wyczulone na otoczenie. Szacuje się, że stanowią około 20% populacji. Co je cechuje? Jak je wspierać, by rozkwitały? Na co zwrócić uwagę?
7 lipca opublikowane zostały wyniki matur 2022. Co w sytuacji, kiedy podejrzewamy, że nie zdaliśmy matury? Można podejść do egzaminu poprawkowego. W serwisie Dzień Dobry TVN sprawdzamy, kiedy się odbywają i kto może do nich przystąpić.
W 2022 roku do matury w Polsce przystąpiło blisko 300 tysięcy absolwentów szkół średnich. Egzaminy trwały od 4 do 20 maja. Kiedy, gdzie i jak sprawdzić wyniki matur 2022?
Już dzisiaj od godziny 10:00 będą dostępne wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Od tego, jak poszło uczniom na teście, może zależeć to, czy dostaną się do upragnionej szkoły. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki?
Na korepetycje chodzi wielu uczniów. Powody są różne, czasem chęć osiągnięcia lepszych ocen, nadrobienie materiału, a czasem potrzeba zrozumienia i zauważenia. Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor podał, że w kończącym się roku szkolnym, co czwarty uczeń korzystał z korepetycji. Ile kosztowało to rodziców?
W związku z wysokimi temperaturami wielu rodziców zastanawia się, jak powinno się ubrać dziecko na uroczystość wręczenia świadectw. Sprawdziliśmy, co jest dozwolone, a czego należy unikać. Dr Irena Kamińska-Radomska, ekspertka z zakresu etykiety, apeluje przede wszystkim o skromność.
Skończyły się egzaminy maturalne i ósmoklasistów, niedługo ostatni dzwonek i koniec lekcji dla wszystkich uczniów w Polsce. Kiedy jest koniec roku szkolnego i zaczynają się wakacje 2022? Ile zostało uczniom do wakacji i jak długo potrwają?
Polonista Dariusz Chętkowski opublikował na blogu wpis dotyczący nieobecności na lekcjach związanej z zakończeniem roku szkolnego. Dowiadujemy się z niego, że pewien nauczyciel znalazł sposób na wyższą frekwencję uczniów tuż przed rozpoczęciem wakacji. - Kolega stawia już oceny na przyszły rok - czytamy.
Aleksandra Domańska nie tak dawno temu zamieściła w sieci wpis dotyczący poczucia samotności w macierzyństwie. Otrzymała po nim wiele wiadomości od kobiet, które mają podobne doświadczenia.
Zabawy, które pomogą maluchom oswoić emocje, mogą być doskonałym wsparciem dla rodziców. Które z nich wybrać? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała Dorota Maciejec, psycholog dziecięca.
"Co ma większy wpływ na nasze dzieci: geny czy wychowanie?" - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. Ciekawe stanowisko w tej sprawie zajmuje ekonomista Bryan Caplan, autor książki "Egoistyczne powody, żeby mieć więcej dzieci". Z uczonym porozmawiał Marcin Sawicki, dziennikarz Dzień Dobry TVN.
W warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka możliwe jest zrobienie nowoczesnych badań na obecność nowotworu. Wszystko dzięki nowej Pracowni Pozytonowej Tomografii Emisyjnej. Obecnie jest to jedyny ośrodek dla dzieci w Europie, w którym możliwe jest przeprowadzenie tych badań.
Przed nami koniec roku szkolnego, a co za tym idzie wystawianie ocen końcowych, które pojawią się na świadectwie. Wielu uczniów walczy o czerwony pasek. Niestety są szkoły, w których zaniżane są oceny, a przez to niewiele dzieci dostaje oceny celujące. Kiedy należy się taka ocena? Co zrobić, jeśli nauczyciel zaniżył ocenę ucznia?
Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, pora więc powoli zacząć planować naszym pociechom atrakcje. Wśród turystycznych ofert kuszą liczne wycieczki, kolonie i obozy. Jak poznać, że nasz maluch gotowy jest na ten krok i wyjazd sprawi mu przyjemność, a nie stres? Jak przygotować dziecko do pierwszej dłuższej rozłąki? O tym opowiedzieli nam Zosia Ślotała-Haidar, projektantka mody, Justyna Kozłowska, vlogerka oraz Wojciech Śmieszek, organizator obozów tematycznych.
Lavie Kwizera miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Ze względu na chorobę poruszał się wyłącznie dzięki rękom. Polscy lekarze sprawili, że zaczął chodzić. Teraz lekarz ortopeda i prezes Fundacji Afriquia Bartłomiej Osadnik, opowiedział w Dzień Dobry TVN o postępach Laviego i swojej pomocy afrykańskim dzieciom.