Egzamin zawodowy czerwiec 2023 - terminy, zasady, wyniki

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
cke.gov.pl
Jak wesprzeć dziecko przed egzaminem?
Jak wesprzeć dziecko przed egzaminem?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Egzamin zawodowy w czerwcu 2023 roku to obowiązek wszystkich uczniów, którzy kończą technikum lub szkołę zawodową. Z czego składa się egzamin i ile jest czasu na jego napisanie? Sprawdź terminy i zasady.

Egzamin zawodowy 2023 - zasady

Egzamin zawodowy to wyzwanie uczniów kończących technikum, szkołę branżową pierwszego i drugiego stopnia. Składa się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. Pisemną rozwiązuje się przy komputerze, z wykorzystaniem elektronicznego systemu. Trwa on maksymalnie 60 minut i składa się z 40 pytań. Część praktyczna wymaga potwierdzenia wyuczenia się konkretnego schematu. Trzeba  wykonać zadanie, którego efektem jest wyrób, usługa lub dokumentacja. Na tę część uczniowie mają od 120 do 240 minut.

Aby zdać, należy zdobyć minimum 50 procent poprawnych odpowiedzi w części pisemnej (20 punktów) i 75 procent z części praktycznej. 

Egzamin zawodowy 2023 - terminy

  • Termin główny: 1-8 czerwca
  • Część pisemna: 2-7 czerwca
  • Część praktyczna: 1 czerwca: model "d"
  • Część praktyczna: 1-18 czerwca: model "d", "w", "wk", "dk"
  • Termin dodatkowy: 28-29 czerwca: część pisemna
  • Termin dodatkowy: 28-29 czerwca: część praktyczna: model "d", "w", "wk", "dk".

Kiedy wyniki egzaminu zawodowego?

Wyniki opublikowane zostaną 31 sierpnia, czyli w ostatni dzień wakacji. Egzaminatorzy przekażą je do systemu SIOEPKZ. Aby je sprawdzić, należy się do niego zalogować. Dyplomy i certyfikaty zostaną wręczone absolwentom 8 września.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: cke.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości