Warszawa: zabytkowa linia tramwajowa D wyjedzie na ulice. Kiedy i z jakiej okazji?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
wnp.pl
Magiczny Dzień Dziecka
Magiczny Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/18

Dzień Dziecka wypada w 2023 roku w czwartek i w wielu miastach będzie przedłużony o weekend 3-4 czerwca. Właśnie z tej okazji po ulicach Warszawy będzie można przemieszczać się wyjątkowym, zabytkowym tramwajem. Sprawdź szczegóły.

Linia tramwajowa D w Dniu Dziecka

Tramwaje, które już od dawna nie są w codziennym użyciu, to nie lada gratka nie tylko dla fanów motoryzacji. W takim pojeździe można przez chwilę poczuć się, jak w wehikule czasu, który zabiera nas do "tamtej Warszawy". Tym bardziej, że trasy przejazdów często również przebiegają w pobliżu historycznej zabudowy.

Z okazji przedłużonego o weekend Dnia Dziecka, na warszawskie ulice wyjadą tramwajowe klasyki z lat 40. oraz 60. ubiegłego wieku. Będą jeździły na trasie łączącej Żoliborz ze Starym Miastem oraz Zoo na Pradze.

Przejazdy linią tramwajową D - szczegóły

Przejażdżki będą możliwe w dniach 3-4 czerwca w godz. 12:30-19:00. Tramwaje zabytkowej linii D będą kursowały w Warszawie na trasie: Piaski, Broniewskiego, al. Jana Pawła II, al. "Solidarności", most Śląsko-Dąbrowski, al. "Solidarności", Targowa, Ratuszowa, Ratuszowa Zoo.

W tramwajach linii D, podobnie jak we wszystkich pozostałych, obowiązuje standardowa taryfa biletowa Zarządu Transportu Miejskiego. Podróżować nimi będzie mógł każdy, bez względu na wiek.

W tramwajach pasażerowie będą mogli spotkać konduktorów z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Za zadanie będą mieli obsługę wagonu i ewentualną pomoc przy kasowaniu biletów jednorazowych w stosowanych kiedyś "dziurkaczach". Bilety krótko- i długookresowe kodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej będzie trzeba skasować wcześniej - w innym pojeździe lub w bramce metra.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: wnp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bondar Viktor/Getty Images

Pozostałe wiadomości