Wyjątkowe rzeźby z balonów, które zachwycą twoje dzieci. Ekspertka tłumaczy, jak zrobić je w domu

Autor:
Oskar
Netkowski
Balonowe rzeźby zachwycają
Balonowe rzeźby zachwycająDzień Dobry TVN
wideo 2/20

Balony kojarzą się przede wszystkim z urokami dzieciństwa. Nie byłoby festynu, koncertu czy zabawy urodzinowej oraz Dnia Dziecka bez tych zwiewnych, kolorowych dekoracji. Są wizualną atrakcją, nagrodą dla zmysłów nie tylko dla dzieciaków. Pewna tarnogórzanka postanowiła wykorzystać ich potencjał i tworzy ponadwymiarowe balonowe rzeźby. Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

Balonowe rzeźby

Aneta Pilch zagospodarowała wyjątkową niszę. To mistrzyni w swojej dziedznie. Twórczyni balonowych rzeźb wie, jak uradować nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

- Zrobienie motoru zajmuje około pięciu godzin. Balony pękają w trakcie i często trzeba to poprawiać

Rzeźby z balonów - zrób to sam!

Nasza gościni od 6 lat zajmuje sie "kręceniem" balonów. Wszystkiego uczyła się sama po 4 h dziennie. Początkowo chciała sprawić trochę radości dzieciom, aż niepostrzeżenie zrobiła z tego biznes. W naszym studiu tłumaczyła, jak zrobić najprostsze figury.

- Najprostsza forma balonowa to piesek. To podstawowa figura. Długi balon skręcamy na samym końcu - jego małą część. Następnie robimy dwie kiełbaski na około cztery paluszki - tłumaczyła Aneta Plich.

- Mamy nosek, uszka, teraz szyja. Kolejna kiełbaska na dwa paluszki, a następnie dwie kiełbaski na cztery paluszki... - podsumowała.

Nasi prowadzący wraz z obecnymi w studiu dziećmi stworzyli swoje balonowe rzeźby. Koniecznie sprawdźcie, jak im poszło! Dzięki temu dowiecie się dokładniej, jak skręcić własnego pieska!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości