Aranżacje wnętrz

DIY - dekoracje marynistyczne. Wakacyjne wspomnienia, które stworzysz samodzielnie

Aranżacje wnętrz

Autor:
Aleksandra
Matczuk
DIY – dekoracje marynistyczne
DIY – dekoracje marynistyczneDzień Dobry TVN
wideo 2/8
Dzień Dobry TVNDIY – dekoracje marynistyczne

Dekoracje marynistyczne inspirowane są najczęściej morzem i żeglarstwem. Dodają wnętrzom wakacyjnego luzu, mogą także inspirować nas do planowania kolejnych wyjazdów. Takie dodatki możesz wykonać samodzielnie. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt wnętrz Jonatan Kilczewski.

Morskie opowieści w naszych domach

Styl marynistyczny charakteryzuje się jasną, świeżą kolorystyką inspirowaną nadmorskim kurortem. Królują w nim kolory, takie jak błękit, biel, granat czy turkus. Ogromną rolę odgrywają tu również dodatki, w których wykorzystuje się elementy kojarzące nam się np. z wodą lub statkiem (kotwice, muszle, sznury).

- Styl marynistyczny lub styl hampton to są dwa style, które kojarzą nam się z morzem - tłumaczył architekt wnętrz Jonatan Kilczewski. Ten pierwszy charakteryzuje się wakacyjnym luzem i swobodą. - Tu nie musi być wszystko poukładane, idealne wypracowane - dodał.

DIY – dekoracje marynistyczne

W jaki sposób zrobić własne dodatki w stylu marynistycznym? Okazuje się, że samodzielne ich wykonanie jest naprawdę proste. Możemy przygotować np. ramkę na zdjęcia z mchem. Potrzebujemy do tego klasycznej kleju na gorąco i chrobotka.

- Mech przyklejamy do ramki za pomocą kleju. Możemy ją powiesić, lub postawić - to świetny element kolorystyczny - podkreślił architekt.

Ciekawą propozycją jest również wykonanie świecznika z muszelkami. Wkładamy je do szklanego naczynia, wlewamy wodę i umieszczamy na niej świeczki. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystko zależy jedynie od naszej kreatywności. Do zabawy warto zaangażować też najmłodszych domowników. Z pewnością sprawi im to wiele radości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości