Aranżacje wnętrz

DIY - oczko wodne na balkonie. "Kamyki, świeczki - to zajmuje 5 minut"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Robert Stockinger
Oczko wodne na balkonie
Oczko wodne na balkonie Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Oczko wodne na balkonie to dekoracja, która ma mnóstwo zalet. Nie tylko świetnie wygląda, ale też pomaga się zrelaksować po długim dniu na mieście. Jak je wykonać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała architekt wnętrz Aleksandra Ziarek.

Oczko wodne na balkonie - jak je zrobić

Coraz większą popularnością cieszą się oczka wodne. Okazuje się, że można wykonać je również na balkonie lub tarasie. Co prawda nie będzie ono tak okazałe, jak w przypadku wersji ogrodowej, ale z pewnością przypadnie go gustu fanom wypoczywania nad wodą, którzy na co dzień mieszkają w mieście. Jak wykonać oczko wodne na balkonie?

Architekt wnętrz, Aleksandra Ziarek zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN kilka sposobów na samodzielne wykonanie tej okazałej dekoracji. Czego potrzebujemy? - Kolorowe kamyki, świeczki - to zajmuje 5 minut - wyjaśniła specjalistka. Wkładamy je do szklanej misy, zalewamy wodą, a całość uzupełniamy rzęsą wodną i świeczkami.

- Nie musimy używać do tego szklanych naczyń. Może być to także metalowa bania, którą wygrzebaliśmy od dziadków i też to pięknie wygląda - dodała.

Jak założyć oczko wodne w doniczce?

Ciekawym pomysłem jest także założenie oczka wodnego w donicy. Ekspertka podkreśla, że jeżeli są w niej jakieś otwory, to należy ją uszczelnić np. za pomocą sylikonu. - Wsypujemy kamyczki i jakieś roślinki wodne. Mamy tutaj np. miętę wodną, która jest jadana -powiedział nasz gość.

Na początku woda jest mętna, jednak osad opadnie po dwóch lub trzech godzinach. - Możemy wrzucić świeczki lub specjalne oświetlenie do akwarium - radziła specjalistka. Oczko wodne z pewnością umili nam relaks po długim i męczącym dniu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości