Newsy

Wymień zabawkę - nie kupuj nowej. Akcja Dzień Dobry TVN już wkrótce w Warszawie

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Akcja wymiany zabawkami

Jeśli nie wiecie, co zrobić z zabawkami, którymi wasza pociecha już dawno przestała się bawić, z pomocą przychodzi akcja, podczas której będziecie mogli wymienić się nimi z innymi rodzicami. W nasze przedsięwzięcie włączyło się stowarzyszenie Współdzielnik (Wolskie Centrum Kultury) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach - to tam trafią zabawki, które zostaną nam z wymiany.

Dlaczego warto wymieniać się zabawkami?

W czasach, gdy sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem kolejnych kolorowych ozdób, ubrań, akcesoriów i zabawek akcje takie jak "wymień zabawkę – nie kupuj nowej" są niezwykle potrzebne. 

Wiele dzieci ma pod dostatkiem zabawek, z których już nie korzysta, ponieważ dostały nowe, wyrosły ze starych bądź zwyczajnie się nimi znudziły. Rodzicom brakuje miejsca w szafach, aby zmieścić kolejne nowe lalki czy klocki, ponieważ te stare, ledwie użyte, zwyczajnie szkoda jest im wyrzucić. Już wkrótce będzie można oddać lub wymienić się zapomnianymi zabawkami z innymi rodzicami i dziećmi.

Tymi zabawkami dziecko będzie bawiło się samo. Zobacz video:

Tymi zabawkami dziecko będzie bawiło się samo
Tymi zabawkami dziecko będzie bawiło się samoŹródło: Dzień Dobry TVN

Akcja typu "wymień zabawkę - nie kupuj nowej" - kto może wziąć udział?

W sobotę, 27 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Zakupów. Tego dnia chcemy szczególnie zwrócić uwagę na postępujący konsumpcjonizm - czyli nieusprawiedliwione, nadmierne zdobywanie kolejnych dóbr materialnych i usług, bez zwracania uwagi na tragiczne konsekwencje, jakie może nieść to za sobą.

Tego też dnia na rogu Marszałkowskiej i Hożej Dzień Dobry TVN będzie prowadzić wymianę zabawek (akcja ma trwać od 8:00 do 11:30). W naszą wymianę włączyło się stowarzyszenie Współdzielnik (Wolskie Centrum Kultury) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach - to tam trafią zabawki, które zostaną nam z wymiany. Nie zabraknie także znanych osobistości, które potwierdziły wzięcie udziału w akcji. Są nimi m.in. Lara Gessler i Wojciech Błach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w akcji. Będzie mógł zaangażować się w nią każdy, kto ma ochotę na wymianę lub też oddanie zabawek.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego:  Anna Pekunova/Getty Images

Pozostałe wiadomości