wymiana

    wymiana

    Jeśli nie wiecie, co zrobić z zabawkami, którymi wasza pociecha już dawno przestała się bawić, z pomocą przychodzi akcja, podczas której będziecie mogli wymienić się nimi z innymi rodzicami. W nasze przedsięwzięcie włączyło się stowarzyszenie Współdzielnik (Wolskie Centrum Kultury) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach - to tam trafią zabawki, które zostaną nam z wymiany.

    Jeśli w Twojej szafie zalegają nienoszone ubrania to najwyższy czas, by się ich pozbyć. Pomyśl racjonalnie i odrzuć sentymenty na bok. Ta ulubiona, za mała już sukienka, w dodatku kupiona w czasie letnich wakacji kilkanaście lat temu, nie poszerzy się w biodrach, a modne kiedyś spodnie, nie wydłużą nogawek, nawet wówczas, gdy zawisną mokre na sznurze suszarki w pozycji do dołu. Ubrania nienoszone, z plamą, nadszarpnięte zębem czasu, mogą się jeszcze przydać, tylko w nieco innej roli. Jakiej? Sprawdź, na czym polega akcja Answear Wear&Share i zrób pożytek ze swoich starych ubrań!

    Jak nie wydając ani grosza zwiedzić świat lub nauczyć się języka obcego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy twórców dokumentu "Don't pay me": reżysera Ryszarda Szozdę, Piotra Skarbka, scenarzystę i producenta oraz Grzegorza Hospoda, który zrobił zdjęcia do tego filmu.

    To taki nowy zwyczaj. Wymieniać można się dosłownie wszystkim - rzeczami i usługami. A co można wypożyczyć?