Newsy

Elżbieta II na pierwszych samotnych wakacjach. Gdzie wypoczywa brytyjska królowa?

Newsy

królowa Elżbieta II rozpoczyna wakacje

Brytyjska królowa Elżbieta II rozpoczęła właśnie wakacje. Monarchini tradycyjnie spędzi je w szkockim zamku Balmoral. To jej pierwszy letni wypoczynek bez męża, księcia Filipa, który zmarł w kwietniu. Kto jej będzie towarzyszył?

Królowa Elżbieta na wakacjach

Brytyjska królowa Elżbieta II przybyła w piątek 23 lipca do zamku Balmoral w Szkocji, gdzie tradycyjnie spędzi letnie wakacje. Taką informację przekazały brytyjskie media. Po raz pierwszy jednak spędzi je sama, bez zmarłego w kwietniu męża, księcia Filipa.

Monarchini pozostanie w Balmoral do początku października. Nie będzie tam jednak zupełnie sama, bo odwiedzać ją mają następca tronu, książę Karol, najmłodszy syn, książę Edward wraz z żoną, a także wnuk, książę William wraz z księżną Kate. Nie będzie też wyłącznie odpoczywać, bo cały czas zamierza normalnie wykonywać swoje obowiązki.

Balmoral. Królowa Elżbieta zaczyna wakacje

Elżbieta II co roku od początku swojego 69-letniego panowania jeździ latem do zamku Balmoral. Udało się to nawet w zeszłym roku, gdy trwała już pandemia koronawirusa. Jak się okazało, był to jej ostatni wspólny pobyt tam z księciem Filipem, który zmarł w kwietniu tego roku w wieku 99 lat. Małżeństwem byli przez ponad 73 lata.

Brytyjskie media przypominają, że to na zamku Balmoral Elżbieta II i Filip spędzili swój miesiąc miodowy. Wskazują też, że monarchini uważa coroczne wakacje w Szkocji za najszczęśliwsze momenty swojego życia. To właśnie tam zostały wykonane dwa spośród kilku zdjęć, które rodzina królewska opublikowała po śmierci księcia.

Królowa Elżbieta II wybrała się do Balmoral, by przeżyć żałobę po mężu w samotności. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Olivier Janiak intymnie: "Mama powiedziała mi, że mnie kocha, kiedy miałem 30 lat"

"Nie, no mogłaby schudnąć". Monika Miller pokazała się w bikini i skomentowała docinki słyszane na polskiej plaży

Tokio 2020: Naomi Osaka zapaliła znicz olimpijski

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości