Warszawa. Szkolna toaleta dla uczniów niebinarnych
Z danych Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ wynika, że 30 proc. młodzieży uważa, iż nie każda osoba może czuć się w szkole bezpiecznie, nauczyciele masowo odchodzą z zawodu i wciąż nie ma alternatywy dla dzieci, które nie chcą uczestniczyć w katechezie. Wszystko wskazuje na to, że w resorcie edukacji i nauki wieje nudą, ponieważ myśli jego szefa skierowały się w stronę szkolnej toalety. I nie, bynajmniej nie chodzi o fakt, iż 40 proc. ankietowanych rodziców przyznaje, że dzieci skarżą się na stan szkolnych sanitariatów. Snu z ministerialnych powiek nie spędza również to, że w Polsce XXI wieku co szóste dziecko unika korzystania z WC w szkole z uwagi na jego stan. Prawdziwym problemem jest to, że w jednym z warszawskich liceów powstała toaleta dla uczniów LGBTQ+.
- Szaleństwo postmodernizmu, neomarksizmu - szafował filozoficznymi pojęciami szef resortu edukacji w rozmowie z TVP Info. - Sprawdzimy to, będziemy pytać dyrekcję, czemu służą tego typu akcje. Czy w toaletach, które są w szkole, uczniowie nie mogą załatwiać potrzeb fizjologicznych? Czy potrzeba do tego zupełnie innych toalet. Polska jest państwem praworządnym i na wszelkie niepraworządne działania pozwalać nie będziemy. Według polskiego prawa w Polsce mamy kobietę i mężczyznę - dodał.
Szkoła
Sprawę nagłośnił Piotr Woyciechowski, publikując na Twitterze wpis pełen emocji godniejszych lepszej sprawy. - To nie fejk. W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Warszawie uroczyście otwarto klozet dla "niebinarnych i transpłciowych" dzieciaków. Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji - grzmiał w mediach społecznościowych.
Ranking szkół LGBTQ+
Warszawskie Liceum im. Jana III Sobieskiego zostało wyróżnione w tegorocznym rankingu szkół LGBTQ+. Nie dziwi więc fakt, że szkoła postanowiła wyjść naprzeciw swoim uczniom. Zwłaszcza, że inicjatywa była oddolna i zyskała aprobatę Rady Rodziców.
- W ubiegłym roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego liceum w imieniu społeczności szkolnej zwrócili się do Dyrekcji z prośbą o utworzenie toalety dla osób, które z różnych przyczyn nie czują się komfortowo w ogólnodostępnych toaletach uczniowskich, damskich i męskich - przekazała mediom dyrektorka szkoły Magdalena Kozera. - Po konsultacjach z nauczycielami i zespołem pedagogiczno-psychologicznym przychyliliśmy się do tej prośby, ponieważ uznaliśmy, że jest to niewielka zmiana, która może mieć istotny wpływ na poprawę komfortu i zdrowia psychicznego naszych uczniów, które uległo w naszej ocenie znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach, zwłaszcza po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii i nauki zdalnej - dodała.
Dyrekcja szkoły wyjaśniła, że w placówce wciąż dostępne są toalety przeznaczone dla dziewcząt i chłopców. Podkreślono również, że budzące kontrowersje pomieszczenie jest przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od szkolnego zgiełku.
To nie fejk. W LXXV Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego Warszawie uroczyście otwarto klozet dla „niebinarnych i transpłciowych” dzieciaków. Tego już za wiele. Stop deprawacji młodzieży. Dyrektor Magdalena Kozer do dymisji.@CzarnekP @TRzymkowski @J_Pospieszalski pic.twitter.com/VYHTE6AEpM
— Piotr Woyciechowski (@PiotrW1966) May 22, 2022
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Uznana pisarka miała 50 lat
- Studentki założyły biznes i sprzedają ubrania z drugiej ręki. "Nawet z Londynu miałyśmy klientki"
- Lara Gessler zdradziła płeć drugiego dziecka. Fani: "Jak cudownie"
Autor: Adam Barabasz
Źródło: polskatimes.pl
Źródło zdjęcia głównego: nptom1989 / Getty Images