szkoła średnia

    szkoła średnia

    Od poniedziałku 17 maja trwało oficjalne przyjmowanie wniosków o przyjęcie do szkół średnich. Harmonogram rekrutacji dostosowany został do zmienionego wcześniej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki harmonogramu egzaminów ósmoklasisty. Wówczas zmianie uległ również termin opublikowania ich wyników przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Na uzupełnienie wniosków o wyniki egzaminów i świadectwa uczniowie mają czas do środy 14 lipca.

    Egzaminy ósmoklasistów zaczynają się niedługo, bo już 25 maja. To pierwsze poważne sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy w ich życiu. Temu wyzwaniu towarzyszy kolejne, równie stresujące, czyli wybór szkoły średniej. W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc dziecku?

    Egzamin ósmoklasisty 2020 rozpocznie się we wtorek 16 czerwca. Uczniowie zaczną zmagać się wtedy z językiem polskim. W środę, 17 czerwca zmierzą się z matematyką, a dzień później z językiem obcym. Nie ma zasady, która mówi o wymaganej do zdania, minimalnej liczbie punktów. Wyniki są jednak istotne w procesie rekrutacji kandydatów do szkół ponadpodstawowych. Jak je obliczyć? Jak wygląda harmonogram przyjmowania wniosków?

    Czy egzaminy gimnazjalne będą trudniejsze od tych, które będą zdawać uczniowie kończący ósme klasy? Jak wpłynie to na szanse gimnazjalistów, którzy będą rywalizować o miejsca w szkołach średnich w tzw. "podwójnym roczniku"? Czy to będą te same klasy, do których będą starali się dostać ósmoklasiści? Czy szkoły są gotowe na przyjęcie dwukrotnie większej liczby uczniów?