Pociąg SKM potrącił dziewczynkę. Dziecka nie udało się uratować

Pociągi
Dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez pociąg
Źródło: EThamPhoto/Getty Images
Niedaleko stacji PKP Warszawa Olsztynka Grochowska doszło do tragicznego wypadku. Jak poinformowała nadkomisarz Joanna Węgrzyniak, pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej śmiertelnie potrącił dziewczynkę.

Śmiertelne potrącenie dziewczynki

- Na wysokości zbiegu ulic Biskupiej i Makowskiej doszło w poniedziałek - 3 stycznia około godziny 10.00 do śmiertelnego potrącenia na torach - powiedziała nadkom. Joanna Węgrzyniak, rzeczniczka praskiej policji. Według policji dziewczynka została potracona poza przejściami i przejazdami dla pieszych, w miejscu, gdzie nie ma nawet żadnej ścieżki.

Rzeczniczka prasowa praskiej policji dodała, że funkcjonariusze zabezpieczają miejsce wypadku, a czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Rozmowy o śmierci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Dziecko zostało potrącone przez pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej jadący do Otwocka. Na tej linii pasażerowie muszą spodziewać się utrudnień.

- Na miejscu pracują służby, ruch odbywa się jednotorowo w obu kierunkach. Na miejscu pracują służby, opóźnienia potrwają kilka godzin - poinformował Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych.

- Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM linii R7 i SKM linii S1. Ruch pociągów odbywa się po jednym torze w obu kierunkach. Możliwe opóźnienia, relacje skrócone, odwołania pociągów. Ponadto od godziny 10:05 do odwołania wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów ZTM – KM w pociągach SKM oraz KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Otwock - czytamy w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

W poniedziałek (3 stycznia) około południa według PLK opóźnienia pociągów sięgały 20 minut.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP/TVN Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: EThamPhoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości