dziewczynka

  dziewczynka

  Evnika Saadvakass z Kazachstanu ma dopiero 14 lat, a już mogłaby dorównać umiejętnościami niejednej dorosłej zawodniczce boksu. Dziewczynka potrafi gołymi pięściami powalić drzewo.

  Jaki fason wybrać?

  Amerykanka ukryła przed rodzicami dziewczynek motyw przewodni wydarzenia.

  Z hasłem "pokój dla dziewczynki" często kojarzy się róż, tiul i baldachim nad łóżkiem. Ale dobrze jest zachować rozsądek.

  Ma dopiero 10 lat, a już może się pochwalić milionami na koncie i życiem w luksusie. Australijka Pixie Curtis dzięki wsparciu swojej mamy założyła w zeszłym roku firmę z zabawkami. Biznes przynosi tak duże dochody, że Pixie mogłaby iść na emeryturę jako 15-latka.

  "Nie krzywdź mnie!"

  Wyjaśnia radca prawny.

  Niedaleko stacji PKP Warszawa Olsztynka Grochowska doszło do tragicznego wypadku. Jak poinformowała nadkomisarz Joanna Węgrzyniak, pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej śmiertelnie potrącił dziewczynkę.

  Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z faktu, że bardzo małe dziewczynki także mogą potrzebować konsultacji z ginekologiem. Przesłanką do wizyty u tego specjalisty jest m.in. sklejenie warg sromowych. Co to za przypadłość i czy zawsze wymaga leczenia?

  Międzynarodowy Dzień Dziewczynek lub też Dziewcząt (ang. International Day of the Girl Child) to coroczne święto obchodzone 11 października, ustanowione w 2011 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego misją jest zwrócenie powszechnej uwagi na to, z jakimi wyzwaniami zmagają się dziewczynki i młode kobiety każdego dnia, na całym świecie.

  Zuzanna, Julia, Zofia - te imiona dla dziewczynek były najczęściej wybierane przez rodziców w 2020. W bieżącym roku pierwsza trójka nieco się zmieniła. Zuzanna wciąż widnieje, ale zamiast Julii znalazło się imię pochodzące od hebrajskiego słowa. O które chodzi?

  Nie żyje Eliza Ziółkowska. Dziewczynka niedawno obchodziła swoje pierwsze urodziny. Mała Eliza walczyła o życie, a wspierała ją niemal cała Polska. Rodzice zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Według nich poród został przeprowadzony nieprawidłowo.

  Land rover potrącił 10-latkę, która przebiegała przez ulicę, wracając do swojego domu. Śmigłowiec przetransportował dziewczynkę do szpitala, niestety lekarzom nie udało się jej uratować. Do wypadku doszło w Jaszkowej Dolnej w woj. dolnośląskim, niemalże na oczach rodziców. Moment tragedii zarejestrowała kamera monitoringu.

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze z okazji 125. rocznicy powstania jednego z najsłynniejszych obrazów Olgi Boznańskiej "Dziewczynka ze słonecznikami" zorganizowało niezwykły casting. Muzeum poszukuje sobowtóra dziewczynki z obrazu. Byliśmy z kamerą podczas przesłuchań. Czy casting cieszył się dużą popularnością? Dlaczego dziewczynkom tak bardzo zależało na wygranej?