Newsy

Wadowice: z papieskiej laski trysnęła woda. Cud?

Newsy

Z pomnika Jana Pawła II w Wadowicach zaczęła wypływać woda, co podobno przez wielu zostało uznane za cud. Czy rzeczywiście? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

W Wadowicach, blisko bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny i domu rodzinnego kardynała Karola Wojtyły stoi 2,5 metrowy pomnik Jana Pawła II. Postawiono go w 2006 roku i przedstawia uśmiechniętego papieża, w lewej ręce trzymającego pastorał, a prawą ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

>>> Zobacz także:

Ludzie, aby go zobaczyć, przyjeżdżają z różnych stron świata.

Pielgrzymi podchodzą pod pomnik i modlą się. Wierzą, że papież nad nimi czuwa.

- powiedziała Maria Zadora, wiceprzewodnicząca rady miasta Wadowice.

Pojawienie się wody na pomniku. Czy to cud?

Jakże wielkie było zdziwienie mieszkańców miasta, kiedy zauważyli, że w rocznicę 41. rocznicy wyboru Wojtyły na papieża na postumencie pomnika pojawiła się woda. Tryska ona z pastorału, spływa po papieskiej szacie, następnie płynie do podstawy postumentu, a na koniec wpada do studzienki kanalizacyjnej.

Media donosiły, że wiele osób uznało tryskającą wodę za cud i zaczęło obmywać nią ręce oraz twarze w nadziei na uzdrowienie. Tymczasem, według Marii Zadory, szczególne zainteresowanie pomnikiem w ostatnich dniach wynika z tego, że pielgrzymi uznali pojawienie się wody za atrakcję, a nie za cud. Może to również wynikać z nabożnego szacunku do wody.

Woda kojarzy się nam z chrztem i to pozostaje w pamięci.

- powiedział pani Maria.

Rozkręcania biznesu na "papieskiej wodzie"

Pojawienie się wody na pomniku niektórzy wykorzystują do rozkręcenia biznesu - za butelkę wizerunkiem Jana Pawła II i nalepką "woda papieska" biorą nawet 50 zł.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości