Newsy

Policja aresztowała 10-latka. Chłopak groził, że dokona masowej strzelaniny

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
dziecko z telefonem komórkowym

Policjanci z hrabstwa Lee na Florydzie aresztowali dziesięciolatka. Powodem zatrzymania były wysyłane przez chłopca SMS-y, w których groził, że dokonana masowej strzelaniny. Jaką karę poniesienie chłopiec?

USA. Policja aresztowała 10-letniego chłopca

Policja z hrabstwa Lee aresztowali 10-letniego ucznia podstawówki Cape Coral na Florydzie. Powodem zatrzymania były wysłane przez chłopca SMS-y. Groził w nich, że zamierza dokonać masowej strzelaniny.

- Zachowanie ucznia jest obrzydliwe, zwłaszcza po niedawnej tragedii w Uvalde w Teksasie. Upewnienie się, że nasze dzieci są bezpieczne, jest najważniejsze - cytuje "New York Post" oświadczenie szeryfa Carmine Marceno z hrabstwa Lee.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Z uwagi na fakt, że zatrzymany ma dopiero 10 lat, jego dane zostały utajnione. Sprawą chłopca zajmują się funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeń Kryminalnych ds. Młodzieży.

- W naszych szkołach będzie obowiązywać prawo i porządek! Mój zespół nie zawahał się ani przez sekundę, aby zbadać tę groźbę - mówił szeryf. Funkcjonariusz dodał, że chłopiec poniesie konsekwencje swojego zachowania. - To nie jest czas, żeby zachowywać się tak, jak mały przestępca. To nie jest zabawne. Dziecko rozpowszechniło fałszywą groźbę, a teraz ponosi realne konsekwencje - podkreślił szeryf Marceno.

Strzelanina w Teksasie

Warto przypomnieć, że w miniony wtorek, 24 maja, media na całym świecie informowały o masakrze, do której doszło w jednej ze szkół w Teksasie. 18-letni agresor zastrzelił 21 osób - 19 uczniów i 2 nauczycielki. Coraz częściej pojawiają się głosy, że policja zbyt długo czekała z interwencją. Dlatego Departament Sprawiedliwości zapowiedział śledztwo w tej sprawie.

- Celem dochodzenia jest przedstawienie niezależnej oceny działań i reakcji organów ścigania tego dnia, a także wskazanie wniosków i najlepszych praktyk, które pomogą osobom udzielającym pierwszej pomocy w przygotowaniu się i reagowaniu w przypadkach strzelaniny - czytamy w oświadczeniu wydanym przez departament.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Rouzes/Getty Images

Pozostałe wiadomości