Newsy

Tłumy w Tatrach. "Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 godzin"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
wiadomosci.gazeta.pl
yorkfoto/Getty ImagesTuryści na szlaku

Choć sezon wakacyjny dobiegł końca, to Tatry wciąż przyciągają tysiące piechurów. W sieci pojawiły się zdjęcia turystów oczekujących w 300-metrowych kolejkach, by wejść na Rysy, najwyższy szczyt Polski. - Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda - czytamy.

Tatry. Kolejka na Rysy

Wrześniowa pogada rozpieszcza piechurów. Nic więc dziwnego, że Tatry nawet po sezonie przeżywają prawdzie oblężenie. Wielu turystów postanowiło wykorzystać sprzyjającą aurę i wybrało się, by zdobyć najwyższy szczyt Polski.

Na facebookowym profilu "Aktualne warunki w górach" pojawiły się zdjęcia z soboty, 11 września. Szlak wypełniony był po brzegi. Aby wejść na Rysy, trzeba było odczekać dwie godziny.

Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda! Szlak suchy, częściowo naprawiony. Schodzimy na stronę słowacką. Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 godzin od strony polskiej z parkingu. Zaznaczam, że szliśmy powoli

Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że turyści cierpliwie czekali na swoją kolej. - W kolejkach kulturalnie, czasem ktoś dostał publiczne 'uuuuuu' za wpychanie się, ale były to jednostki. Po stronie słowackiej też dużo ludzi, zejście po 14-ej bez większych zatorów, jednak w kolejce do toalety po 15 osób (pół h stania). Parking Popradske Pleso pełniutki" - czytamy.

Tatry. Tłumy na szlakach

Okazuje się, że dotarcie na inne szczyty w Tatrach wcale nie było łatwiejsze. Turyści ochoczo zdobywali również Giewont i Przełęcz Zawrat.

- 1 h opóźnienia przez kolejki. Dodatkowo jakaś ekipa postanowiła ominąć kolejkę, część wepchnęła się na łańcuchach, a część poszła żlebem poza szlakiem. Skończyło się tym, że zrzucili sporą ilość kamieni na idących szlakiem - podzielił się informacją jeden z piechurów na "Aktualne warunki w górach".

Pod postami wielu z internautów zadawało sobie pytanie: "Czy chodzenie w takich warunkach sprawia komuś przyjemność?"

Zobacz też:

Zobacz wideo: Połączył podróże z treningami

Połączył podróże z treningami
Dzień Dobry TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: yorkfoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości