Newsy

Bohaterowie 2. sezonu serialu "Szadź". Sprawdź, kto dołączył do obsady hitu z Maciejem Stuhrem w roli głównej

Newsy

Szadź, Maciej Stuhr

Serial "Szadź" powraca na platformę Player.pl z nowymi odcinkami. Do znanych nam już bohaterów dołączyły nowe postaci. W obsadzie znalazły się m.in. Karolina Gorczyca i Anna Ilczuk. Sprawdź, co wydarzy się w 2. sezonie "Szadzi".

Po dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się w Duchnikach Piotr Wolnicki oczekuje w celi na proces. Agnieszka Polkowska nie ma wątpliwości, że schwytała seryjnego mordercę. Zeznania Joli i jej matki na pewno doprowadzą do wyroku skazującego. Czy na pewno?

"Szadź 2" - bohaterowie

PIOTR WOLNICKI (Maciej Stuhr)

Piotr zostaje osadzony w areszcie, gdzie czeka na rozprawę sądową. Nie przyznaje się do popełnienia żadnego z morderstw. Z przykładnego męża i ojca, szanowanego wykładowcy uniwersyteckiego staje się przestępcą, którego sprawę śledzi cała Polska. Teraz to niemal celebryta, upajający się zainteresowaniem opinii publicznej. Inteligentny, przystojny i przebiegły staje się idealnym bohaterem mediów. Jego mordercze instynkty nadal nie dają o sobie zapomnieć. W końcu jednak znajduje sposób, by nasycić się zbrodnią i pozostać poza wszelkim podejrzeniem.

AGNIESZKA POLKOWSKA (Aleksandra Popławska)

Agnieszka nie ma wątpliwości, ze schwytała groźnego przestępcę. Wolnicki to bezwzględny, seryjny morderca, którego udało jej się zatrzymać po wyczerpującym śledztwie. Zeznania jej i Joli nie przynoszą jednak oczekiwanego rezultatu. Polkowska nie potrafi pogodzić się ze swoją bezsilnością. Nadal zamierza bacznie obserwować Piotra, który jej zdaniem tylko czeka na kolejną sposobność, by popełnić morderstwo. Wymiar sprawiedliwości zawodzi, Polkowska musi więc wziąć sprawy w swoje ręce.

LILA (Anna Ilczuk)

Tajemnicza kobieta, która niespodziewanie pojawia się ponownie w życiu Piotra. Gdy media zaczynają informować o zatrzymaniu Wolnickiego Lila postanawia odwiedzić go w areszcie. W młodości łączyła ich bliska relacja. Poznali się w domu dziecka. Wydaje się, że teraz to jedyna przychylna mu osoba.

TOMASZ MRÓWIEC (Bartosz Gelner)

Ostatnie spotkanie z Piotrem zakończyło się dla Mrówca pobytem w szpitalu. Podczas procesu komisarz zeznaje, by obciążyć Wolnickiego. Jest przekonany, że to właśnie Piotr odpowiada za morderstwa, których dokonano w okolicach Opola. Z właściwym sobie wdziękiem stara się wesprzeć Polkowską, dla której sprawa seryjnego mordercy ma wymiar osobisty. Wspólne śledztwo bardzo ich do siebie zbliża.

EWELINA WROŃSKA (Karolina Gorczyca)

Wrońska dołącza do śledztwa kierowanego wcześniej przez Polkowską. Jest oddaną policjantką, która w przeciwieństwie do Agnieszki nie pozwala sobie na działanie pod wpływem impulsu. Postępuje zgodnie z przepisami, by nie narażać własnej kariery, ale również dla dobra śledztwa. W przeszłości Wrońska i Mrówiec byli parą. Jednak ich związek nie przetrwał próby czasu.

MONIKA WOLNICKA (Anna Cieślak)

Odkrycie prawdy o mężu zakończyło się dla Moniki niemal utratą życia. Teraz, po jego aresztowaniu, Wolnicka musi wziąć odpowiedzialność za siebie i dwójkę dzieci. Ich ochrona będzie dla niej najważniejszym zadaniem, szczególnie teraz, gdy ich ojciec oczekuje na wyrok w swojej sprawie. Monika wraca do pracy i przeprowadza się, by zostawić przeszłość za sobą. Piotr nie zamierza jej tego ułatwić.

"Szadź 2" – kiedy premiera?

Drugi sezon serialu odsłoni przed widzami dramatyczne wydarzenia z przeszłości Piotra. W jego życiu pojawi się tajemnicza Lila, z którą Wolnickiego łączy mroczne doświadczenie z okresu młodości. Powrót Lilli po latach okaże się dla Piotra szansą na konfrontację z prawdą o sobie.

Premiera serialu "Szadź 2" już we wtorek, 11 maja 2021 roku na platformie Player.pl.

Zobacz wideo: Maciej Stuhr: Każdy aktor gdzieś w skrytości marzy o roli seryjnego mordercy

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości