Newsy

Rosja. Siostry Chaczaturian zabiły ojca gwałciciela. Ludzie chcą ich uniewinnienia

Newsy

20 lat więzienia, za 20 lat życia w piekle! Czy to fair? Wolność dla sióstr Chaczaturian! Fot. AP

W lipcu 2018 siostry Kristina, Angelina i Maria Chaczaturian zabiły swojego ojca Michaiła Chaczaturiana, później wezwały policję i przyznały się do morderstwa. Zginął na skutek licznych obrażeń ciała - ran kłutych i ciętych. Okazało się, że mężczyzna przez wiele lat znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie oraz wykorzystywał seksualnie.

Ojciec przez lata molestował córki

W toku śledztwa ustalono, że ojciec przez lata molestował seksualnie i bił swoje córki. Terroryzowane przez dziewczynki są w bardzo złym stanie psychicznym. Jedna z sióstr próbowała popełnić samobójstwo. W końcu jego postępowanie doprowadziło je do ostateczności.

Siostrom grozi wieloletnie więzienie

Mimo iż wszystko wskazuje, że ich działania były raczej obroną konieczną niż zaplanowanym z zimną krwią morderstwem, rosyjska prokuratura uznała, że dziewczyny działały w zmowie. Grozi im kilkadziesiąt lat więzienia.

Zobacz też: Teresa Klemańska – matka Tomasza Komendy. Co jest w stanie poświęcić matka, która 18 lat czekała na syna? >>>

Petycja w sprawie sióstr Chaczaturian

W obronie sióstr Chaczaturian organizowane są pikiety na całym świecie. Można też podpisać petycję online, której autorzy domagają się od rosyjskich władz respektowania ar. 37 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej.

Petycja w sprawie sióstr Chaczaturian >>>

Domagamy się, aby władze przestrzegały art. 37 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej, który gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do obrony własnego życia i integralności cielesnej przed nadużyciami i przemocą!

Zobacz też:

Tomasz Komenda: "Biorę życie pełnymi garściami" >>>

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości